У Лозовій ввели дозволи на розміщення пристроїв на будівлях

Хочеш повісити антену або кондиціонер – спитай дозволу. 27 вересня виконком міськради затвердив відповідний порядок.

Хочеш повісити супутникову антену або кондиціонер – спитай дозволу. У вівторок, 27 вересня, виконком Лозівської міськради затвердив «Порядок надання дозволу на розміщення технічних елементів на житлових будинках та спорудах комунальної власності».

 

Начальник Управління ЖКГ та будівництва Лозівської міськради Сергій Костюк пояснює:

мета нововведення – навести лад, щоб потім не було незрозумілих монтажів на покрівлях, після чого ті починають текти.

Дозволи будуть потрібні кожному, хто забажає встановити будь-який технічний пристрій або провести будь-які мережі на житлових будинках або спорудах, які належать місту. Для житла дозволи видає КП «ЖУК», для інших будівель – та організація, яка там розміщена.

Як обіцяє Сергій Костюк, дозвіл видаватимуть безкоштовно. Обладнання, яке буде встановлюватися, обов’язково має бути сертифіковане в Україні. Організації, які проводитимуть мережі чи вішатимуть щось серйозне, мають додати до заяви цілу купу документів. А ось приватна особа для встановлення антени або кондиціонеру на стіні повинна надати лише технічну документацію на обладнання. Далі у КП «ЖУК» їй видадуть технічні умови, а працівники установи  виїдуть на місце, щоб з’ясувати, чи є можливість встановлення.

Новий «Порядок надання дозволів на розміщення технічних елементів на житлових будинках та спорудах комунальної власності» набуде чинності у першій декаді жовтня – щойно його опублікує комунальна міськрайонна газета.

Валерія Гецко