Плата за послуги у лозівських лікарнях є добровільною

Керівництво лікарень називає внески за флюорографію, рентген та інші процедури благодійними і добровільними.

Грошей, які виділяє держава для потреб Лозівської міської лікарні і на зарплатню медиків, катастрофічно не вистачає, говорить керівник закладу Алла Шолом. Через це лікарі змушені прохати кошти у хворих – у вигляді благодійних внесків за різні процедури.

 

Гроші від внесків здають у банк. У міській лікарні кожні три місяці складають звіти про те, куди йдуть ці кошти. Документи можуть побачити всі. Їх вішають на стенд у приймальному відділені стаціонару.

Алла Шолом  зазначає: гроші, які платять хворі за процедури, – це виключно добровільна допомога лозівчан. Якщо у людини коштів немає, вона платити не мусить. Крім того, у хворого просто так платню не беруть. Він обов’язково пише заяву, а лікар виписує квитанцію.

Поки суми невеликі, лозівчани платити готові. Однак про те, що ці внески добровільні, знають не всі. Люди говорять, деякі лікарі це не уточнюють.

Для вагітних – всі обстеження безкоштовні. Платити благодійний внесок їм пропонують за картки зі спеціальними друкованими бланками. Проте одні дівчата нічого за індивідуальні картки не платили, а є й такі, що по 40 гривень внесли, і ніхто їм не сказав, що це добровільно.

Керівництво Центральної районної лікарні давати інтерв’ю про благодійні внески і платні процедури у своїй поліклініці відмовилося. Письмово нам відповіли, що пацієнти мають платити за окремі профілактичні медогляди та зубне протезування. Про благодійні внески у відповіді на наш запит нічого не сказано.

А ось пацієнти платять не лише за профогляди, а й за інші послуги. Хоча платню беруть не зі всіх. Натомість вагітні у поліклініці ЦРЛ нічого не платять за картки.

Куди Центральна районна лікарня витрачає гроші, які платять пацієнти, – про це у своїй відповіді на наш запит головний лікар закладу теж не повідомив.

Ірина Лєушканова