Давні борги, старий транспорт та зайві люди більше не заважають отриманню допомоги по сплаті комунальних платежів.
Давні борги, старий транспорт та зайві люди більше не заважають отриманню цієї допомоги. Уряд дав офіційні роз’яснення щодо складних і болючих моментів оформлення субсидії.
Люди бояться великих боргів у 5, 10 і більше тисяч гривень, але ще більше бояться їх реструктурувати, говорить начальник відділу соцдопомог міського управління соцзахисту Ольга Крайня. Зрештою, такі споживачі комунальних послуг потрапляють у пастку: вони і за квартиру нездатні платити, і субсидію раніше не могли оформити. Але тепер субсидію призначають і з нереструктурованим боргом.
Також більше не заважає оформлювати субсидію наявність у людини 2 та більше транспортних засобів — за умови, що вони старі. Вік вітчизняного транспорту має перевищувати 10 років, а імпортного — 15.
І, нарешті, вирішили одне з найболючіших питань: як рахувати субсидію, коли людина прописана, але не проживає. Ольга Крайня пояснює: якщо у квартирі є індивідуальні лічильники електрики, газу, води, а заявник може документально підтвердити, що прописана людина з ним не живе, то субсидію у такому випадку призначатимуть без врахування доходу відсутнього жильця.
Такий вид допомоги, як субсидія, призначається тоді, коли розмір комунальних платежів перевищує для пенсіонерів 10% сукупного доходу, а для працюючих — 15%. Прийом в Управлінні соцзахисту ведеться за попереднім записом, з понеділка по суботу. Пенсіонерам достатньо надати документи на квартиру, паспорт і заповнити бланки. Працюючі мають додати ще довідку про доходи за 6 місяців.
Пройшовши цю доволі просту процедуру призначення допомоги, людина має регулярно сплачувати обов’язковий платіж. Інакше субсидію зупинять.
Валерія Гецко