Детальний посібник по самостійному монтажу міжкімнатних дверей

Як встановити міжкімнатні двері самому

Встановлення міжкімнатних дверей самостійно дуже популярне варіант серед багатьох власників житлових приміщень. Це значить, що ви використовуєте свої навички і самостійність для виконання цієї роботи без залучення фахівців. Для правильного монтажу міжкімнатних дверей потрібно дотримуватися певної послідовності дій та використовувати необхідні інструменти.

Перед початком монтажу міжкімнатних дверей потрібно виміряти розміри дверних отворів. Для цього використовується спеціальна насадка на рулетці – засувка. Виміряти потрібно ширину, висоту і ще додатковий зазор з усіх боків. Товщина коробки дверей також має бути виміряна, оскільки вона вважається частиною дверей. Ці дані допоможуть вам отримати правильну ширину і висоту для встановлення міжкімнатних дверей.

Перш ніж приступити до монтажу дверей, потрібно розібрати старі двері та їх комплектуючі. Для цього потрібно використовувати стамеску, молоток і саморізи. Здійснюючи демонтаж, слід зберігати коробку дверей та всі необхідні комплектуючі, такі як петлі, листівки, засувки та ручки. Після того, як двері вже здобув зовні, ви можете починати монтаж міжкімнатних дверей.

Як встановити міжкімнатні двері самому якісно

Як встановити міжкімнатні двері самому якісно

Встановлення міжкімнатних дверей самостійно – це процес, який можна виконати з невеликими зусиллями. Основний аспект – якісне закріплення дверей в місцях, де вони будуть відкриватися та закриватися, а також врахування їх ширини, висоти і товщини.

Спочатку робимо відмітку на коробці дверей, в яку використовується петля. Засувка цього типу зазвичай встановлюється на висоті 20-25 см від землі. Потім вирізаємо отвори для установки петель у коробці дверей. Достатньо зрізати невеликий шматок дерева для цього.

Починаємо монтаж дверей, прикладаючи коробку до отриманого отвору петель і закріплюємо її саморізами. При цьому важливо забезпечити правильне розташування дверних петель, щоб вони не виступали з-під планки дверей і не перешкоджали вільному відкриванню і закриванню дверей.

Далі встановлюємо планку засувки знизу на лиштву дверей. Для цього використовуємо саморізи і особливу насадку на свердло, яка підходить розміром до головок саморізів. Вибираємо полотно засувки відповідно до потрібної ширини дверей і вкручуємо саморізи для їх закріплення.

Потім приступаємо до установки петель на верхній торець дверей. На цьому кроці важливо правильно виміряти відстань від краю дверей до кромки петлі, щоб забезпечити правильне відкривання і закривання дверей. На засіб стамески можна нанести відмітку для установки дверних петель.

Установка петель на верхній торець дверей виконується використовуючи таку ж технологію, як і на нижній планці. При закріпленні петель на верхні бокові й верхню планку міжкімнатних дверей рекомендується використовувати трохи більше саморізів для забезпечення міцного закріплення.

Після установки петель на міжкімнатні двері, можна приступати до закріплення дверних ручок. Вони можуть встановлюватися з обох боків дверей або лише з одного.

Викладаючи деякі рекомендації щодо установки міжкімнатних дверей самостійно, важливо зазначити, що для досягнення бажаного результату монтажу необхідно звернути увагу на кожен крок. Установка міжкімнатних дверей – це важливий етап при екіпіровці вашого будинку, тому слід витрачати достатньо часу та зусиль для забезпечення якісного закріплення і встановлення дверей.

Встановлення міжкімнатних дверей своїми руками – Заміри

Встановлення міжкімнатних дверей своїми руками - Заміри

Першим кроком у встановленні міжкімнатних дверей є проведення точних замірів. Це дуже важливий етап, оскільки від правильних замірів залежить якісне закріплення дверей і запобігання проблем в майбутньому.

1. Вимірюємо ширину дверних отворів:

 1. Одягаємо спеціальну насадку на металеву рулетку або використовуємо лазерний вимірювач.
 2. Вимірюємо ширину дверного отвору в кількох точках: у верхній, середній і нижній частині.
 3. Записуємо найменше значення. Воно вказує на мінімально потрібну ширину дверного полотна.

2. Вимірюємо висоту дверних отворів:

 1. Вимірюємо висоту отвору по центральній вертикальній лінії.
 2. Записуємо значення і додаємо до нього 2,5 см. Це вказує на потрібну висоту дверного полотна.

3. Замірюємо товщину стін:

 1. Замірюємо товщину стін у верхній, середній і нижній частині дверного отвору.
 2. Записуємо найбільше значення. Воно вказує на товщину коробки, яку потрібно використовувати.

4. Замірюємо ширину площини кріплення засувки:

 1. Використовуючи металеву лінійку або рулетку, вимірюємо ширину площини, де буде розташована засувка.
 2. Записуємо значення ширини.

Тепер, коли всі необхідні заміри отримані, можна перейти до наступного етапу – планування встановлення міжкімнатних дверей. Для цього на дверному полотні необхідно зробити відповідні позначки за отриманими розмірами.

Демонтаж старих дверей

Демонтаж старих дверей

Першим кроком у встановленні міжкімнатних дверей є демонтаж старих дверей. Для цього потрібно розбирати дверну конструкцію на декілька частин – коробку, полотно дверей та петлі.

Починати демонтаж слід з коробки, яка знаходиться в дверних отворах. Зазвичай коробка встановлюється між стінами, тому для її видалення необхідно підклеювати стіни отворів свердлом, щоб зняти покриття. Далі можна вибрати будь-яку техніку, яка допоможе зняти коробку з місця, наприклад, молоток разом із засувкою або ж демонтувати його за допомогою болгарки.

Щоб розбиратися з полотном дверей, воно необхідно відкрутити від коробки з обох боків. Якщо двері відкриваються в сторону, то їх можна вийняти одразу з петель, а якщо вони відкриваються всередину кімнати, то спочатку слід відкрутити петлі з коробки, і тільки після цього витягнути дві половини дверей.

Якщо полотно дверей складається з металевої рамки, то треба бути уважним в процесі роботи. Метал може робити пробиття, тому в робочій зоні справа та зліва від дверей необхідно використовувати захисні екрани.

Після демонтажу полотна дверей можна розглянути горизонтальну планку, на яку прикладаємо насадку відкрутки. Потрібно повертати її на 90 градусів проти годинникової стрілки, щоб відкрити та закрити дверну засувку. Потім горизонтальна планка з саморізами може бути знята повністю.

У разі, якщо немає необхідності в демонтажі планки, достатньо лишити її після демонтажу полотна дверей. За цей час можна зробити всі необхідні позначки для майбутнього закріплення міжкімнатних дверей.

Товщина коробки може бути менше, ніж ширина дверей, тому в процесі роботи варто звернути увагу на цю особливість. Якщо двері встановлені на широкий опорний брусок, він виступає далі за межі коробки. В такому випадку після демонтажу потрібно проаналізувати довжину бруска і внесену відповідну корективу в розміри горизонтальної планки, яка закріплює полотно дверей.

Немає необхідності у демонтажі лиштви якісно прикріпленої до коробки. Це може пришвидшити роботи з встановлення нових дверей – всього лише необхідно відкріпити планку. Але якщо двері мають дизайн прикріпленої до коробки планки, то варто розглянути потребу у демонтажі.

В результаті демонтажу старих дверей має бути видалена вся дерев’яна конструкція – полотно, коробка та планка. За необхідності підклеювання поверхней слід використовувати потрібні інструменти – скотч, ломы, молоток, долото, зубило.

У відповідності до цього вибираємо двері, які підходять до розмірів дверного отвору. У такому випадку можна перейти до наступного етапу роботи – установки нової дверної конструкції.

Монтаж лиштви

Монтаж лиштви

Після встановлення міжкімнатних дверей потрібно замкнути всі місця між полотном дверей і коробкою. Такий етап роботи називається монтажем лиштви. Його метою є не тільки прикрасити зовнішній вигляд дверей, а й дозволити приховати щели, забезпечити якісне закріплення аксесуарів, а також забезпечити надійність конструкції.

Для монтажу лиштви потрібно використовувати такі матеріали і інструменти:

 • обценьки
 • молотка
 • саморізи
 • стамеска

Завдання лиштви – захист зазору і краса, вона надає можливість не провівши за роботу багато часу, здійснюючи приховане закріплення аксесуарів конструкції. Однією з функцій лиштви є приховування прикладів, отворів для петель і саморізів. Зараз саморізи перед монтажем лиштви, вкручують в підготований раніше отвір, в цьому випадку обценьок не затягнутий до крайньої позиції.

Перед монтажем лиштви потрібно виміряти висоту зони, куди вона буде закріплюватися. Для виконання цього завдання можна використовувати стамеску або металевий мір що використовується столярами.

Тепер потрібно зазубрити лиштву на великій планці, взявши капелюшок саморізу. Товщина капелюшка саморіза дорівнює товщині планки лиштви. Зрізати планку передбачено на стику лиштви при монтажі лиштви.

Приступаючи до сполучення однієї планки другою має бути впевнений, що він буде в одній площині. Розміщуючи лиштву на коробці, можна регулювати її позицію, зміщуючи один центр стійки вліво або вправо. Лештви розміщують по всьому периметру, однак якщо зазори у двох місцях не дуже великі, можна зробити одну планку відразу з двома функціями.

Зaпoвнюючи планку лиштви на перехресне з’єднання ніг петель овальні виїмки з-за неї формують таким чином, щоб головка саморізу центральної петлі проходила через паз. Значить, отвір виготовляється на тому ж рівню, що і головка саморізу сусідньої лиштви.

Зазубрити лиштву з одного краю не бажано, оскільки планка буде менше виступати за полотно, потрібно. В цьому випадку є ймовірність, що потрібна вигин зони буде зіткнути з крайнім полотном дверей. Щоб уникнути цього, слід додати 1-2 міліметри з боку зони.

Рекомендується пільговуватися молотком для перевірки того, чи правильно зазубрюється планка. Вона не повинна бути відчувати сильно або не дуже вглиб. Крім того, він не повинен сильно відрізнятися від коробки.

Щоб закріпити планку за допомогою саморізу, треба знайти центр перехрестя образу, чистого відрізувати і в муфтам шириною в коробку дверей встановити по три сантиметрові декоративні саморізи з кінця і до кутків загальних лиштви. Значить, отвір в ньому на стороні ката таким чином, щоб монтаж дозволив запросто пройти влаштуванню аксесуарів конструкції і фіксувати їх з малим зусиллям.

Необхідно знати, що власний зазор лиштви при монтажі лиштви немає. Щоб декоративний стовп прикрасив міжкімнатні двері, треба брати саморізи, з декількома протоками. Саморізи повинні встановлюватися через кожну 20-30 сантиметрів для прикріплення лиштви в місцях, де вони з’єднуються дві або більше планки. Їх кількість потрібно вважати таким, щоб їх рівновага були на тій же площині, як і один із полотен. Аналогічно, роблять зону, використовуючи декоративні саморізи висотою до 2/3 їх товщини. Декоративні м’які рядки на внутрішньому боці стійки втрачають свою силу в зоні, де вони з’єднуються з полотном. Тому вони не можуть залишатися без закріплення – від того так само, як і місця встановлення петель, залежить якість монтажу лиштви.