Предмет з позначкою “радіація” знайшли на лозівському арсеналі

Райуправління МНС заспокоює: знахідка не є боєприпасом і жодної небезпеки не становить. Це підтвердила спецкомісія.

 

 

На території арсеналу, де зараз тривають ліквідаційні роботи, знайшли предмет за позначкою “радіоактивно”. Ця інформація з’явилася вчора, 24 жовтня, на одному з інтернет-сайтів і наробила галасу.

У Лозівському райуправлінні МНС до знахідки ставляться спокійно. За словами начальника райуправління Володимира Тертишного, незвичайний предмет знайшли ще місяць тому, 29 вересня. Його вже обстежила авторитетна комісія і дійшла висновку, що небезпеки він не становить. До складу комісії увійшли представники Державної інспекції ядерного регулювання, спеціалізованого підприємства “Радон”, а також місцевої влади, рятувальників та екології.

Предмет являє собою рожевий контейнер розміром 80х150 мм. У закритому стані радіаційної активності він не проявляє. Члени комісії виявили незначний стабільний радіаційний фон у 1,28 мікрозіверт на годину на відстані 1 см від джерела всередині контейнеру.

Володимир Тертишний стверджує, що предмет не є боєприпасом, радіаційної та іншої небезпеки не становить, навколишнє середовище радіацією не забруднене, тож паніка, створена інтернет-повідомленням, не має жодних підстав.

За припущенням спеціалістів підприємства “Радон”, знайдений предмет являє собою еталон для точного настроювання дозиметрів — приборів для вимірювання радіаційного фону. Комісія, яка його обстежувала, порадила Міністерству оборони утилізувати знахідку на спеціалізованому підприємстві як радіоактивний брухт.

Валерія Гецко