Мешканці лозівської п’ятиповерхівки 10 днів боролись за тепло

І “Теплові мережі”, і мешканці стверджують: причиною затримки тепла став власник нежитлового приміщення.

 

 

Мешканцям однієї з п’ятиповерхівок у центрі міста довелося поборотися за тепло у своїх квартирах. Мерзли вони зайвих 10 днів, і не усі сусіди це витримали. Однак тепловиків люди не винуватять. І працівники “Теплових мереж”, і змерзлі мешканці стверджують: причиною затримки тепла став власник нежитлового приміщення на першому поверсі. Водночас він себе винним не вважає.

До редакції телеканалу “Сігма” звернулася мешканка  десятого будинку по вулиці Карла Лібкнехта Катерина Сергіївна. У її під’їзді без тепла — 4 квартири по стояку. Температура всередині житла впала до 12 градусів за Цельсієм.

За словами Катерини Сергіївни, її сусідка з двома малими дітьми не витримала холоду і втекла до родичів — у них батареї теплі. Інші сусіди терплять, але й їм непереливки. Протягом останнього тижня мешканка другого поверху Любов Олександрівна спати лягає тільки з пляшкою теплої води. Тільки так жінка може зігрітися. Батареї вона закутала ковдрою — щоб від них холод не йшов.

Мешканці під’їзду звернулися до комунального підприємства “Теплові мережі”. Ті з’ясували: щоб замінити аварійні труби та увімкнути тепло, треба дістатися мереж у магазині на першому поверсі. Однак, як стверджують тепловики, власник приміщення доступу їм не давав протягом тижня.

Сьогодні зранку, 25 жовтня, і комунальникам, і журналістам вдалося зустрітися з власником приміщення Віталієм Терещенком. За сприяння міського управління ЖКГ та будівництва він таки пустив тепловиків до мереж.

Відкривши доступ, власник приміщення звинуватив самих тепловиків у затримці робіт. Начебто вони зв’язалися з ним тільки напередодні, він все підготував, а вони прийшли лише на ранок.

Утім свідки в особі мешканців будинку — на боці тепловиків. Люди бачили, як ті чатували Віталія Терещенка протягом кількох днів поспіль.

Сьогодні проблему з опаленням тепловики виправили ще до обіду. Батареї у людей потеплішали. Відповідати за те, що їм довелося мерзнути зайві 10 днів, ніхто не буде. А якби провина власника приміщення й була доведена, максимум, що йому загрожувало б — адмінштраф у 119 гривень.

Валерія Гецко