На 3 краєзнавчій конференції у Лозовій історики з Харківщини та Дніпропетровщини говорили про зелений туризм.
У суботу, 29 жовтня, у краєзнавчому музеї зібралися ті, хто до історії ставиться, як до життя, а не як до мертвої книжки.
Козак з діда прадіда з Дніпропетровщини Роман Ламза розповідав про свій етнохутір. Роман з родиною на своїй батьківщині відтворив справжнє козацьке поселення, завів коней, зробив мазані хатки і запрошує на хутір гостей. Чоловік зізнається, у цій справі він знайшов себе, хоча спочатку й було важко. Не всі розуміли земляка. Іноді доводилося вислуховувати і насмішки.
Ще один учасник конференції Костянтин Цяпка – теж справжній козак. Він тренує коней у селі Кінне. А у вільний час на громадських засадах допомагає реабілітувати діток-інвалідів. Присутніх зацікавила його розповідь про результати іпотерапії. Костянтин розповів, що свого часу він сам мав тяжку травму і зміг повернутися до активного життя і навіть у спорт завдяки коням. Вже є перші позитивні зрушення і у діток, з якими він почав працювати.
Козацьке минуле та коні – це лише один напрямок, який можна використовувати, щоб зацікавити туристів. Але це не всі родзинки східної України. Гість з Богуславки Лесь Ісаєв пропонував учасникам конференції звернути увагу ще на три речі: легенди свого краю, ландшафт та історичні споруди та поховання.
Це вже третя краєзнавча конференція, яка проходить у Лозовій. Її організовує викладач історії з Панютинського професійного ліцею В’ячеслав Труш. Приймає гостей Лозівський краєзнавчий музей.
Інна Воробйова
{flv}1_11_2011 hutor{/flv}