У акціях протесту чорнобильців у Києві брали участь і представники лозівської організації «Союз Чорнобиль Україна».
Голова лозівської організації «Союз Чорнобиль України» Олександр Дяченко був і під стінами Верховної Ради, і біля Кабінету Міністрів. Відстоювати свої права у столицю разом з іншими лозівськими ліквідаторами чоловік їздив усю осінь.
Він говорить, добре, що наші люди на цих мітингах не постраждали, а ось три харків’янина приїхали додому з поламаними ребрами.
Масові протести чорнобильців у Києві почалися ще на початку осені. Ліквідатори вимагали сплатити їм гроші на оздоровлення. Судові рішення люди масово зносили в Управління праці та соцзахисту населення і вимагали грошей. За цей рік у Лозівське управління надійшло 62 таких постанови на майже 250 тисяч гривень. В Управлінні і раді б сплатити гроші, та коштів на оздоровлення чорнобильців в цьогорічний бюджет держава не заклала.
Допомогти чорнобильцям намагалися і лозівські депутати. За ініціативи міського голови вони написали колективне звернення і до Верховної ради, і до Кабміну. Лозівська влада просила державну виділити кошти на виплати чорнобильцям. Відповідь отримали: грошей на виплати у цьому році не передбачено.
Ще одне наболіле питання – пенсії. Ліквідатори неодноразово вимагали їх підвищення. В управлінні Пенсійного фонду у Лозівському районі кажуть, що згідно постанови Кабміну від 23 листопада 2011, пенсії чорнобильцям перерахують. Ірина Гавриленко, заступник начальника управління Пенсійного фонду у Лозівському районі говорить, що у середньому розмір пенсії для 2-ої групи інвалідності після перерахунку склав 3500 гривень, для 3-ої у середньому – 1100 гривень.
Під цю постанову потрапляють не всі чорнобильці, каже голова Лозівської організації «Союз Чорнобиль України» Олександр Дяченко, саме тому лозівські ліквідатори ладні протестувати і далі.
Дар’я Олійник
{flv}16_12_2011 golova{/flv}