На Водохрещу у Лозовій скупалися кілька сотень чоловік +vd

Купання відбувалися на більшості водойм Лозівщини. Однак центральним місцем вважається річка Бритай.

 

Центральним місцем вважається річка Бритай. Сюди щороку в обідню перерву з’їжджаються офіційні особи, керівники різного штибу і безліч цікавих особистостей.

Зима прийшла на Лозівщину тільки під Водохреще. На вулиці — трохи менше нуля за Цельсієм. Крига на водоймах встигла ледь схопитися. Від її гострих уламків місце для занурювання очищує головний рятувальник Лозівщини Володимир Тертишний. Робить це на совість.

Він першим і заходить у воду — разом з головним секретником району В’ячеславом Євсюковим. Для обох таке купання — звична справа. Пан Євсюков говорить, віддає належне православній традиції.

Традиції дотримується і суддя Олександр Попов. Він заходить у воду після молитви. Пірнає 10 років поспіль. Говорить, за цей час жодного разу не хворів. До того ж у його роботі водохресне очищення — не зайве.

Голова асоціації сільгоспвиробників Лозівщини Віталій Орлов пірнає заради майбутнього врожаю і успіхів аграріїв. Робить це вдруге, бо минулий рік після купання був вдалим.

Взяти участь у водохресних очищувальних пірнаннях дуже хотів Лозівський міський голова Сергій Степанов. Говорить, цілий рік готувався — обливався. Однак в останній момент все зірвалося: мер захворів. Свій дебют у якості водохресного моржа він переніс на наступний, 2013 рік.

З берега за зануреннями спостерігають і заступники міського голови. До зимового очищення вони не готові. Поки що.

Серед міського керівництва пірнання не боїться тільки перший заступник мера. Володимир Денисенко робить це постійно разом з дочкою і онуком. Юний Данило плаває на Водохрещу вже 5 зі своїх 10 років.

Щоб комунальній сфері, за яку відповідає Володимир Денисенко, покращало, мало одного його купання, вважає перший заступник. Він би скупав усіх комунальників міста.

Традиції водохресного купання приводять на Бритай щороку сотні лозівчан. Дебютанти майже завжди стають постійними прихильниками зимового пірнання. Досвідчені моржі насолоджуються і говорять, цього року погода більш-менш підходяща: вітру немає. Але краще, якби було холодніше, — десь 10-15 градусів нижче нуля. Тоді відчуття начебто ще фантастичніші.

Вважається, від водохресних купань захворіти неможливо. Медики зауважують: це вірно, якщо виконувати кілька простих правил. Перед пірнанням треба певний час загартовуватися, у воду заходити спокійно, у жодному разі не вживати алкоголь, а після купання зігрітися гарячим трав’яним чаєм.

Валерія Гецко

 

{flv}20_01_2012_kupanie{/flv}