Домашня сторінка / Корисне / Як не переплачувати на комунальних послугах

Як не переплачувати на комунальних послугах

Платіжки за комунальні послуги щороку стають все більш кусючими. Звісно, доступ до гарячої води та стабільно працююча мережа — це гарантія нашого комфорту, однак аби чергові квитанції не вдарили по сімейному бюджету, слід раціонально використовувати ресурси. Дотримання кількох простих правил дозволить сильно зменшити щомісячні витрати.

Утеплення будинку — гарантія комфорту та економії

10-сантиметровий шар мінвати чи пінопласту дозволить урізати платіжки за газ практично удвічі. Додатково підвищити енергоефективність системи опалення на 15 % можна, замінивши старі вікна на сучасні ПВХ-конструкції. Також не забувайте про усунення всіх щілин — крізь невеликі шпарини поруч із дверима витікає до 10 % тепла. Додатково варто подумати про ізоляцію підлоги чи стелі (особливо це актуально для мешканців першого та останнього поверхів). Такі рішення дозволять знизити витрати виключно для власників квартир з автономним опаленням. З іншого боку, за допомогою якісної теплоізоляції всередині приміщення стане значно комфортніше.

Правильно підбирайте водонагрівач

Бойлер — найпопулярніший спосіб забути про двотижневі (а іноді і багатомісячні) дрижаки під холодним душем, поки система постачання гарячої води знаходиться на профілактиці. Сучасні електричні водонагрівачі по вартості експлуатації не сильно випереджають газові колонки, при цьому їх простіше встановити, та й ризики аварійних ситуацій мінімальні.

При виборі обладнання враховуйте особливості використання техніки та кількість людей, котрі проживають в домі чи квартирі:

 • для миття посуду достатньо моделей на 15 л;

 • холостякам в душі знадобиться водонагрівач на 30 л;

 • прилади на 50 л — оптимальний вибір і для ванної, і для кухні одночасно;

 • для сімейної пари потрібен бойлер 80 л;

 • коли у квартирі проживає 3+ людей, потрібно обирати великі прилади, об’єм яких складає від 100 л.

Якщо не вгадати з моделлю, то або будуть величенькі переплати, або комусь доведеться гартуватись холодною водою. Вмикати бойлер лише перед ванною також не рекомендується — при постійному під’єднанні приладу до мережі витрати електрики будуть навіть менші.

Як іще знизити споживання електрики

Зменшити витрати світла можна, якщо:

 • встановлювати електроприлади класу А та вище;

 • використовувати енергоощадні лампи;

 • вимикати світло в приміщеннях, де немає людей — додатково варто встановити датчики руху, що дозволить автоматизувати цей процес;

 • дотримуватись інструкції з експлуатації техніки — поставивши холодильник поруч з духовкою, ви ризикуєте переплачувати на 10–20 %, а от регулярне чищення водонагрівача допоможе знизити витрати електрики.

Особливості економії води

Є кілька правил і для зменшення витрат води:

 • своєчасно ремонтуйте сантехніку — протікаючий кран за добу може накапати до 200 л;

 • придбайте бачок унітазу з двома режимами зливу;

 • під час чищення зубів вимикайте воду;

 • мити посуд краще в тазику чи посудомийній машині

Більшість заходів потребують мінімум зусиль, однак результат буде просто колосальним. Такі правила повинні перерости у звичку, адже питання ощадного використання ресурсів не лише про наші гаманці, але й про захист природи та збереження довкілля.

0