Плюси будинків з газобетону

Пропонуємо вивчити для порівняння основні плюси і мінуси будинку з пінобетону і вже потім, зробити власний висновок. Також буде корисно ознайомитися з технічними характеристиками газобетонних блоків і з плюсами-мінусами газобетону як стінового матеріалу.

Розрахувати кількість блоків допоможе калькулятор газоблок https://betonera.ua/ua/calculator Плюси будинку з газобетону будівництво будинку з газобетону обійдеться дешевше, ніж зведення будинку з інших стінових матеріалів; будинок з газобетону майже ідеальний з точки зору екологічності проживання в ньому. У самого матеріалу майже мінімальний радіаційний фон, за рахунок натуральних складових, тому знаходження в будинку не несе загрози для мешканців; газобетонний будинок не потребує утеплення. Відомо, що найкращим з існуючих утеплювачів є повітря.

В газобетоні він укладений в невеликих, однакових за розміром, порах. Що робить газоблок прекрасним теплоізолятором. економія на опаленні будинку. Перевага, що випливає з попереднього пункту. У такому будинку тепло, отже, забезпечується істотна економія на вартості обігріву; газобетон легкий матеріал, який нарізається великими блоками. Це повідомляє дому з газоблоків відразу кілька позитивних якостей: знижуються витрати на заливку фундаменту, відпадає необхідність в залученні вантажопідйомної техніки, збільшується швидкість монтажу.

Будинок з газобетону можна побудувати всього за кілька тижнів; використання газобетонних блоків дозволяє побудувати будинок будь-якої конфігурації. Газоблок добре піддається обробці, що виключає труднощі в формуванні складних зламів або в оформленні аркових прорізів. навіть будівництво одноповерхового будинку з газобетону має супроводжуватися значним числом розрахунків. Чим вище поверховість будівлі, тим більш обгрунтованими повинні бути ці розрахунки. При будівництві 2-3-х поверхового будинку неприпустимо використовувати газобетон в якості основного несучого матеріалу. Як варіант, кладка несучих стін виконується з газоблоку марки вище D 600. Однак, чим вище марка (щільність газобетону), тим менше теплоізоляційні властивості.

Що призводить до необхідності утеплення конструкції. Виходом може стати кладка стіни в два ряди з перев’язкою. Зовнішня частина стіни виконується з несучих щільних газоблоків, внутрішня частина – з теплоізоляційних (пористих і більш тендітних); для будинку з газобетону характерна мала теплова інерція. Інерція – це здатність матеріалу, який використовувався для будівництва, накопичувати тепло. Газобетонні конструкції швидко прогріваються і настільки ж швидко віддають тепло в навколишнє середовище. Показник теплової інерції газоблоку залежить від структури газобетону.

Чим більше часу – тим нижче інерція. мінімальна деформація, викликана усадкою матеріалу, похибками при заливці фундаменту або зрушення грунту неминуче призведе до появи тріщин на газобетонной стіні. Значної шкоди будовою вони не завдадуть, але позначаться на візуальному сприйнятті будинку. Як підтверджує практиці, навіть при дотриманні технології укладання тріскаються близько 20% з усіх блоків; будинок з газобетону потребує обробки.

Навіть при вимушеному перериванні робіт недобуд рекомендується консервувати на зиму. Свіжозбудовану будинок потребує негайної обробці через здатність газобетону вбирати вологу з навколишнього середовища (причому, джерелом вогкості є не тільки дощ і сніг, але і туман). Газобетон витримує не більше 25 циклів (деякі виробники стверджують, що не більше 35 циклів) заморожування-розморожування. Це не означає, що будинок простоїть всього 25 років. при обробці будинку з газобетону важливо дотримуватися порядку початку робіт. Спочатку проводяться внутрішні роботи.

Це пов’язано з тим, що газоблок віддає вологу по обох напрямках: всередину і назовні. Таким чином, почавши роботи з оштукатурювання зсередини, з’являється можливість знизити вологість у приміщенні. Після може бути виконана обробка зовнішніх стін. в якості оздоблювальних матеріалів для газоблочні будинку можна використовувати будь-який вид обробки. Це вірно. Але облаштування вентильованих фасадів пов’язане з рядом труднощів, основна з яких, складність кріплення в газобетон. Фасад може просто відпасти згодом. Виходячи з цього, найбільш оптимальним варіантом є штукатурка стін з газобетону.

Причому можна використовувати тільки спеціальні суміші на гіпсовій основі; гладкість стін також грає проти майстрів, коли справа доходить до обробки. На стіні погано тримаються суміші. Потрібно подвійне грунтування стіни, обробка їх наждачним папером або армування сіткою (бажано полімерної); вапно, що міститься в газобетоні (2,5-5%) і в частині клейових сумішей для газоблоку (0,5-1 частина вапна в складі суміші кладки), призводить до того, що металеві складові кладки приходять в непридатність після певного часу. Така ж доля чекає і металеві труби комунікацій;