Вітрянка – одне з найпоширеніших дитячих захворювань, спричинене вірусом вітряної віспи. Ця хвороба починається з появи висипу на шкірі, але перебіг та самопочуття дитини може бути різним. Оскільки вітрянка є запаленням шкірних покривів, її симптоми можуть проявлятися по-різному у кожної інфікованої дитини.
Вітрянка переноситься повітряно-крапельним шляхом і тримати дітей поза контактом з вірусом досить важко. Вітрянка може заражати навіть за кілька днів до появи висипу, тому діагностувати хворобу може бути непросто. Найчастіше вітрянка стає видимою на 10-14 день після контакту з вірусом.
Саме поява цяток на шкірі є найяскравішим симптомом вітрянки. Ці цятки можуть бути різного розміру та форми – від маленьких плям до великих пухирів. Вони зазвичай супроводжуються свербіжем та можуть розташовуватися на різних частинах тіла, включаючи обличчя, руки, ноги, тулуб. Висип вітрянки може з’являтися протягом кількох днів.
Хто винен у захворюванні на вітрянку
Вітрянка – це одна з найпоширеніших дитячих захворювань, яку спричиняє вірус вітрянки і запалення герпесу третього типу. Ця хвороба передається від людини до людини через повітрянокрапельний шлях, тому винуватцем захворювання є вірус.
Вітрянка може заражати людей будь-якого віку, але найчастіше вона починається у дітей віком від 1 до 10 років. Вітрянка передається від інфікованої дитини до здорової дитини, інколи навіть до дорослих, які раніше не хворіли на вітрянку або не були щеплені проти цієї хвороби.
Період інкубації вітрянки може становити від 10 до 21 дня. Протягом цього часу вірус розмножується в організмі, і самопочуття дитини може бути досить задовільним. Однак після закінчення періоду інкубації, вітряна віспа починає активно проявлятися.
Характерними ознаками вітрянки є висип у вигляді маленьких водяних пухирців на шкірі, які з часом перетворюються в цятки. Цей висип часто викликає сильний свербіж. Оскільки віспа може поширюватися шляхом повітря, дитина з вітрянкою повинна триматися на відстані від інших дітей, особливо від тих, хто не хворів на вітрянку. Таким чином, вітрянка може стати причиною виникнення епідемій в дитячих колективах.
Для діагностики вітрянки достатньо поглянути на висип і оцінити його характеристики. Також можна звернутися до лікаря, який здійснить професійний огляд і діагностувати хворобу. У багатьох випадках лікар має звернути увагу на можливі ускладнення вітрянки, особливо у дітей зі слабким імунітетом або із захворюваннями серцево-судинної системи.
Як починається вітрянка у дітей перші ластівки
Вітрянка – це вірусна хвороба, яка найчастіше починається у дітей від 1 до 10 років віку. Переноситься вона повітряно-крапельним шляхом, тому важливо тримати дитину від інфікованої людини. Перші прояви вітрянки можна спостерігати через 10-21 день після контакту з хворою особою.
Самопочуття дитини з вітрянкою може погіршуватися. Вітрянка викликає запалення шкіри та слизових оболонок, що призводить до появи висипу у вигляді малих водяних пухирців. Цей висип зазвичай починається з обличчя та розповсюджується по всьому тілу за декілька днів.
Перший день захворювання може бути супроводжений високою температурою, головним болем і загальним слабким самопочуттям. Запалення шкіри, що викликається вітряною віспою, може призводити до свербіжу та печіння. Це може бути досить неприємним для дитини, і вона може страждати від незручностей та дискомфорту.
Для діагностування вітрянки лікар зазвичай оцінює самопочуття дитини та проводить огляд її шкіри. Ускладнення вітрянки у дитини можуть включати бактеріальну інфекцію водяних пухирців, запалення легенів або мозку. Тому важливо звернутися до лікаря при появі будь-яких побоювань щодо стану дитини.
Організм дитини з вітрянкою розвиває імунітет до вірусу, тому після одного захворювання вона зазвичай не хворіє вітряною віспою знову. Проте, вітряна віспа може повторитися у дорослих, які раніше не захворіли. Тому важливо триматися заходів профілактики та вакцинації для запобігання захворюванню.
Що буде далі
Вітрянка – це гостра інфекційна хвороба, яка переноситься вірусом Варіцелла- Зостер. Після появи перших симптомів, треба досить уважно тримати дитину під контролем, оскільки вітрянка може протікати різними способами.
На початку хвороби, коли вітряна висипка тільки починає появлятись на шкірі, дитина може почувати себе досить добре, без жодних ознак погіршення самопочуття. Втім, треба пам’ятати, що вітрянка є виразником вірусу, тому вона може легко передаватись іншим дітям і дорослим.
Найчастіше вітрянка вражає дітей у віці від 1 до 10 років. Хвороба продовжується протягом 7-14 днів, після чого зазвичай самостійно проходить. Ускладнення можуть виникнути у деяких випадках, такі як запалення легень або мозку.
У деяких дітей після перенесеної вітрянки можуть з’явитись цятки – маленькі, рубцеподібні плями на шкірі. Цятки зазвичай зникають самі по собі протягом кількох місяців, але в окремих випадках можуть залишатись назавжди.
Можливі ускладнення
Після того, як лікар встановив діагноз вітрянка у дитини, батькам необхідно знати про можливі ускладнення, які можуть виникнути.
Вітрянка зазвичай протікає без ускладнень, особливо у дітей молодшого віку. Однак, у деяких випадках можуть виникнути ускладнення, особливо у дітей старшого віку або зі слабким імунітетом.
Найчастіше ускладнення вітрянки пов’язані з появою висипу на слизовій оболонці рота, звідки він може поширюватися на генітальну область та очі. В цих випадках може розвинутися запалення цяток або навіть виразкове запалення рогівки.
Також можлива поява запалення легенів або гнилість легеневих тканин. Це ускладнення вважається доволі рідкісним, але може виникнути внаслідок інфікованого висипу, який з’являється на шкірі дитини.
Дуже рідко ускладнення вітрянки може призвести до запалення мозку або печінки. Тому дуже важливо тримати під контролем самопочуття дитини і звернутися до лікаря, якщо з’являються будь-які підозрілі симптоми.