У Лозівській тергромаді розглядають можливість створення місцевої пожежної охорони в Орільці

Лозівський міський голова Сергій Зеленський разом з представниками Головного Управління ДСНС у Харківськй області та обласної військової аміністрації вивчали це питання під час виїзду до колишньої пожежної частини в Орільку. Передбачається, що основним завданням місцевої пожежної охорони буде ліквідація невеликих пожеж та локалізація масштабного вогню, доки не приїде більш професійна Лозівська 24-а Державна пожежна частина.

Не лише у Лозівській громаді, а й загалом у Харківській області існує гостра проблема з дотриманням нормативного часу, за який пожежна команда повинна прибути на місце займання. В обласній військовій адміністрації розробляють програму для розвитку місцевої та добровільної пожежної охорони, а також добиваються підтримки міжнародних партнерів. Сприяння Департаменту цивільного захисту ХОВА буде максимальним, наголосив його директор Іван Сокол.

Державна служба України з надзвичайних ситуацій має можливість передавати громадам спеціальний транспорт, інвентар, засоби зв’язку та інше потрібне устаткування. Як запевнив Олександр Волобуєв, помічник начальника Головного управління ДСНС у Харківській області, над забезпеченням Орільки працюватимуть у найближчі місяці.

Місцева пожежна охорона має підпорядковуватися громаді, наголосив міський гоова Сергій Зеленський. Разом з депутатами шукатимуть кошти на її утримання: ремонти техніки, приміщень, заробітні плати, пальне, розхідні матеріали. Лише за приблизними підрахунками необхідно понад 4 млн грн на рік. Планується залучати до співфінансування приватні підприємства Орільки, де можуть виникати надзвичайні ситуації.

 

 

Джерело: Лозівська міська територіальна громада