Ваша кров може врятувати життя

Медики запрошують на донацію. Забір проводитимуть 7 березня у поліклінічному відділенні № 2 за адресою: м. Лозова, вул. Олега Куцина, 10 (колишня районна поліклініка).
Людей прийматимуть з 9 до 13 години – за попереднім записом. Це можна зробити за посиланням

Донорство крові – це благородна справа, яка допомагає рятувати життя. Щоб процес здачі крові пройшов безпечно і комфортно, важливо правильно підготуватися. Медики рекомендують дотримуватися кількох простих правил, які допоможуть уникнути можливих ускладнень та зроблять донацію максимально ефективною.

За кілька днів до здачі крові варто звернути увагу на свій раціон. Харчування повинно бути збалансованим – слід вживати більше овочів, фруктів, каш, нежирного м’яса та риби. Водночас необхідно відмовитися від жирної, смаженої та гострої їжі, а також фастфуду. Важливо пити більше води, що сприятиме кращому самопочуттю та легшому забору крові. Алкогольні напої необхідно виключити щонайменше за 48 годин до донації, а прийом ліків, що розріджують кров (наприклад, аспірину), потрібно припинити за три доби.

У день донації важливо правильно поснідати. Легка їжа – каша, чай із сухариками чи печивом – буде найкращим варіантом. Водночас варто уникати кави та газованих напоїв, віддавши перевагу воді або соку. Дуже важливим є повноцінний відпочинок напередодні, адже втома може вплинути на самопочуття після процедури. Одяг слід обирати зручний, щоб забезпечити легкий доступ до вени на руці. Не забудьте взяти з собою документ, що посвідчує особу.

Після здачі крові рекомендується відпочити 10–15 хвилин, випити склянку води або чаю. Протягом дня варто вживати більше рідини, щоб швидше відновити водний баланс. У перші 24 години після процедури не слід займатися важкою фізичною працею або інтенсивними спортивними тренуваннями. Аби швидше відновити рівень заліза в організмі, слід вживати продукти, багаті на цей елемент: яловичину, горіхи, яблука, буряк.

Донорство – це не лише допомога іншим, а й користь для власного здоров’я. Кожен донор має можливість перевірити свій стан організму та сприяти оновленню кровотворної системи. Тож підготуйтеся правильно та зробіть свій внесок у порятунок життів.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *