Підготовка до нового опалювального сезону під загрозою через відключення електроенергії на об’єктах КП «Теплоенерго»

З 11 квітня відключили електропостачання на низці об’єктів комунального підприємства «Теплоенерго», задіяних у виробничому процесі. Без електроенергії залишилися 8 котелень, 6 теплопунктів (ТРП) та токарна майстерня. Причина — заборгованість перед ПрАТ «Харківенергозбут» за спожиту електроенергію, яка станом на 14 квітня становить 21,6 млн грн.
Через фінансову скруту підприємство не має змоги погасити борг, а пропозицію про реструктуризацію заборгованості на 12 місяців енергопостачальник відхилив, посилаючись на складні умови власної господарської діяльності.
У зв’язку з цим, ініціювали проведення позачергового засідання Комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій. Під час засідання обговорили можливі шляхи вирішення ситуації, яка ставить під загрозу підготовку теплового господарства міста до опалювального сезону 2025–2026 років.
Міський голова Сергій Зеленський наголосив: «Ситуація на підприємстві складна. Тож боротьбу за наступний опалювальний сезон доводиться розпочинати вже зараз. Ми не можемо допустити зриву наступного опалювального сезону, але і профінансувати погашення боргів з бюджету громади не в змозі – він вичерпав свій ресурс. Окрім бюджету громади додаткову допомогу підприємство отримувало від Харківської обласної військової адміністрації, обласної ради та міжнародних партнерів, за що ми щиро вдячні.»
Після перемовин керівництво ПрАТ «Харківенергозбут» погодилося не знеструмлювати об’єкти, на яких встановлені системи оповіщення та котельні в медичних закладах, додав міський голова.
Керівник КП «Теплоенерго» Сергій Малишев повідомив, що підприємство опинилося у критичній фінансовій ситуації. Основні причини — багаторічне застосування економічно необґрунтованого тарифу для населення, що призвело до недоотримання підприємством 277 млн грн, а також відсутність компенсацій з боку держави — на сьогодні ця заборгованість становить 179 млн грн.
Крім того, згідно з урядовою постановою, лише 35% коштів, що надходять від споживачів, залишаються підприємству, решта 65% автоматично перераховується НАК «Нафтогаз України». Ця норма наразі діє й продовжена на невизначений термін, що унеможливлює фінансову стабілізацію підприємства.
Заступник начальника Управління житлово-комунального господарства Валерій Умбатов зазначив, що КП «Теплоенерго» вже розпочало підготовку до нового опалювального сезону. Виконуються гідравлічні випробування внутрішньобудинкових систем та зовнішніх теплових мереж. Однак припинення електропостачання може серйозно завадити проведенню планових робіт і поставити під загрозу вчасний початок опалювального сезону.
Члени Комісії вирішили звернутися до урядовців та попередити обласний цивільний захист про можливий зрив опалювального сезону. Якщо рахунки тепловиків арештують за борги, восени найбільше після Харкова місто області може залишитися без тепла. Рекомендували також правоохоронцям перевірити законність дій енергетиків.
– На жаль, в Україні вже є випадки, коли теплогенеруючі підприємства не встигли підготувати мережі. Десятки тисяч людей залишилися без тепла. На допомогу виїжджали й лозівські тепловики. Маємо зробити все, щоб не допустити такої ситуації в Лозівській громаді, – підсумував міський голова Сергій Зеленський.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *