Cтиль рококо: особливості та застосування в сучасному інтер’єрі

Cтиль рококо в інтер’єрі

Рококо – це стиль, який кардинально змінив світ інтер’єру. Він виник в кінці XVII століття і швидко поширився по всій Європі. Стиль рококо найчастіше пов’язують з Францією, де він набув найбільшого розквіту, але його вплив далеко виходив за межі Франції і доторкався до будівель інших країн.

Характерними рисами стилю рококо є легкість, грація та елегантність. Він відображає ненав’язливу розкіш та романтичну атмосферу. Одним з обов’язкових елементів стилю рококо є витонченість інтер’єрів з використанням легких, округлих форм. Вони функціонують як основна особливість рококо і додають відчуття гармонії простору.

Інтер’єри у стилі рококо виконуються у світлих тонах, з використанням пастельних кольорів, таких як блакитний, рожевий, ліловий, і складаються з елементів, що мають складну форму та узор. Це такі часто зустрічаються в рококо рослинні мотиви, які передають легкість руху та перетікання світла, ніжність і граційність. Також, одним з незмінних елементів стилю рококо є велика кількість декору. Але не думайте, що це переповненість – кожен деталь тут є у своєму місці.

Cтиль рококо в інтер’єрі – чужість серйозності

Cтиль рококо в інтер

Стиль рококо в інтер’єрі спальні може стати чудовим варіантом для тих, хто не боїться експериментувати і віддавати перевагу оригінальним, нестандартним рішенням. Здатність здивувати та виражати естетичний смак самими незвичними засобами – один з обов’язкових відзнак стилю рококо. Такий інтер’єр ніколи не залишить вас байдужими, розкриваючи свою ніжність, легкість і витонченість.

Однією з обов’язкових рис стилю рококо є використання різних декоративних елементів – це рельєфні вставки і деталі з прикладним значенням, які декорують меблі та стіни, золоті балки і ліхтарі. Розмаїтість декору, незвичайні форми і пристрасть до візерунків дають можливість створити унікальне, неповторне навколишнє середовище, яке просто притягує увагу.

Віддавати перевагу стилю рококо означає не тільки виразити свою особистість, але й створити гармонію в самому серці дому – спальні. В основі цього напрямку лежить прагнення до комфорту та затишку, а ніжні лінії та матеріали створюють особливу атмосферу, яка заспокоює і сприяє відновленню енергії під час сну. Завдяки своєму неповторному таланту зі стриманою розкішшю, стиль рококо здатний перетворити спальню в приховане світло, де не знаходиться місця акцентуванню на серйозності.

Щоб долучитися до стилю рококо у своїй спальні, можна використовувати такі обов’язкові деталі:

 • Пухнастий килимок на підлозі, який нагадує хмільні хвилі.
 • Розкішний ліжко з м’яким, пружним матрацом, що надасть вам комфорт і дозволить відчувати себе королем або королевою.
 • Крісла з неповторною формою та ніжною оббивкою, до яких так і тягне почувати себе кимось особливим.
 • На стінах можна використовувати пастельні, ніжні тони, або яскраві та запаморочливі кольори, задрапіровані бархатом або шовком.

Не забувайте про маленькі деталі, які вносять нотку романтики в стиль рококо: чашки для чаю з натурального фарфору, дзеркала, розписані витонченими візерунками, кришталеві люстри з таємничими променями світла. Рококо – це інтер’єр, який може передати ваш стан, навіть коли про вас ніхто не знає. Він стає відображенням вашого світогляду, вашого внутрішнього світу. І саме тому стиль рококо – це завжди стиль справжнього естета та натураліста.

Меблі та аксесуари стилю рококо

Меблі та аксесуари стилю рококо

Меблі та аксесуари стилю рококо є обов’язковими елементами інтер’єру, що втілюють принципи цього стилю.

Основними елементами меблів стилю рококо є:

 • Легкість та витонченість форм. Меблі виконані у витончених орнаментах, з увагою до деталей.
 • Кагорта – подовжені, легкі та завиті форми.
 • Комоди, шафи, секретери з невеликими вставками скла або дзеркал.
 • Фарфорові та скляні вази прикрашені бароковими орнаментами.

Також до аксесуарів стилю рококо можна віднести:

 1. Плохомийні портрети у рографічному стилі.
 2. Зеркала у скляній рамі з орнаментом.
 3. Нежиться взуття, високі резинові пінали.
 4. Золоті вироби та прикраси із перлів.

Меблі та аксесуари стилю рококо витончені та елегантні. Вони створюють розкішний та романтичний інтер’єр, який привертає увагу своїм вишуканим дизайном та деталізацією. Виберіть меблі та аксесуари стилю рококо, щоб додати шарму та елегантності вашому простору.