Аліменти – це сума грошей, які стягуються з особи, яка зобов’язана їх платити, на утримання дитини або батька в разі потреби. Заява про стягнення аліментів подається до суду за позовом особи, яка має право на отримання аліментів (позивача).
Судова процедура з подачі позову на стягнення аліментів розпочинається з подання заяви в суд про встановлення аліментів. Для цього позивачу необхідно зібрати пакет документів, а саме: копію паспорта, копію свідоцтва про народження дитини, копію свідоцтва про шлюб або розлучення (у випадку, якщо батьки не мають шлюбу), довідку про доходи позивача та батька (якщо є), копію угоди або рішення про батьківство.
Після подачі документів до суду, справа про стягнення аліментів розглядається судом. Його рішення може бути оскаржене вищими судовими інстанціями. Якщо суд встановить суму аліментів, то батьку буде накладено зобов’язання платити їх у встановленому розмірі. У разі, якщо батько не виконує свої обов’язки щодо сплати аліментів, їх можна стягнути через виконавчу службу шляхом заборгованості з його доходів або майна.
Розміри і способи стягнення аліментів
Розмір аліментів, які стягуються з батьків, встановлює суд. Тільки через рішення суду можна зобов’язати батька або мати сплачувати аліменти на утримання дитини. Для цього потрібно подати позовну заяву до суду, в якій зазначити розмір аліментів, який заявник просить встановити. Також до заяви потрібно долучити документи, що підтверджують необхідність стягнення аліментів та доходи батька або матері.
У разі розлучення батьків аліменти можуть бути встановлені на підставі вступлення в шлюб або укладення угоди про утримання дитини. Якщо така угода вже є, то звичайною процедурою є подання до суду заяви про визнання цієї угоди недійсною і встановлення аліментів у розмірі, прийнятому судом.
Розмір аліментів можна встановити за домовленістю батьків, але тільки якщо цей розмір не більше, ніж встановлений законом. Якщо батьківська група доходу такого батька або матері не встановлена, то суд встановить її самостійно.
Якщо батько або мати не мають постійної роботи або доходу, вони можуть подати довідку про свої доходи за останні 6 місяців. Якщо вони не мають такої довідки, суд може вимагати здійснення експертизи їх доходів.
Суд може встановити аліменти в розмірі до 50% доходу батька або матері, але не більше 20 мінімальних заробітних плат. Також суд може встановити аліменти в розмірі, який є достатнім для забезпечення дітей продуктами харчування, одягом, медичним обслуговуванням, освітою та іншими необхідними потребами.
Аліменти без розлучення у шлюбі в розлученні і співжитті
Аліменти – це сума грошей, яку один з батьків сплачує на утримання дитини. Процедура подачі позовної заяви на аліменти може бути різною в залежності від сімейного стану батьків. Якщо батьки залишилися у шлюбі, позов про утримання дитини подаються тільки до суду. У разі розлучення або співжиття без шлюбу, батьківство може бути встановлене через судову експертизу або добровільну угоду.
Якщо батьки проживають разом, вони можуть укласти договір про утримання дитини. У цьому випадку позов про аліменти подаються тільки у випадку порушення угоди однією зі сторін. Для подачі позову необхідно звернутися до суду з відповідними документами, такими як копія паспорта, довідка про доходи, копія документів про розлучення або співжиття без шлюбу.
У разі коли батьки проживають окремо, аліменти можна встановити через судовий розгляд справи. Позивачем може бути будь-який з батьків, хто бажає отримати аліменти на утримання дитини. При цьому, суд враховує доходи та можливості кожного з батьків. Вирішення суду є обов’язковим для виконання та може бути стягнуто зарахунок доходів батька, встановлено рішенням суду.
У разі якщо батьківство не встановлене або є сумніви щодо батьківства, позовна заява на аліменти подається до суду з метою встановлення батьківства. У такому випадку, суд видає рішення про проведення судової експертизи для встановлення батьківства.
Усі судові справи щодо аліментів розглядаються відповідними судовими органами. Позивачем може бути будь-який з батьків або уповноважена особа. Суд встановлює розмір аліментів з урахуванням потреб дитини та можливостей батьків. Рішення суду є обов’язковим для виконання і може бути стягнене шляхом зарахування з доходів батька.
У шлюбі
У шлюбі, якій є діти, цього звичайно, коли один з батьків проживає разом з дитиною, можуть виникати питання стосовно аліментів. Аліменти – це фінансові внески, які батьки зобов’язані сплачувати на утримання та виховання своїх дітей.
Для подання на аліменти потрібно мати копію свого паспорта та паспорта другого батька, а також довідку про доходи. Якщо батьківські права встановлені судовим рішенням, то така довідка може бути отримана з органів державної податкової служби або з місцевого органу соціального захисту.
Заява про стягнення аліментів подається до суду, який займається розглядом сімейних справ. Рішення суду може бути прийнято як у разі, коли батьківство встановлене судом, так і в разі, коли батьківство встановлене добровільною угодою між батьками.
У разі розлучення батьків, які мають спільну дитину, можна подати заяву на встановлення аліментів. Заява подається до органу з питань сімейних справ. Така процедура є позовною і передбачає розгляд справи в суді.
Коли заява про аліменти вже подана, суд розглядає її з урахуванням доходів батьків і встановлює їх розмір. Якщо батько не сплачує аліменти у встановленому порядку, то мати може звернутися до виконавчої служби для стягнення заборгованості.
Експертиза батьківства може бути проведена тоді, коли став заявником або відповідачем про розгляду справи. Встановлення батьківства проводиться за рішенням суду на підставі результатів проведеної експертизи.
У Інтернеті можна знайти багато інформації про процедуру подання на аліменти, а також знайти адресу та контактні дані органів, до яких можна звернутися зі своїми питаннями. Іноді позивач може потребувати довідку про проживання позивача.
Таким чином, для подання на аліменти необхідно мати необхідні документи, заяву подаються до суду. Рішення про стягнення аліментів може бути прийнято як у разі встановлення батьківства, так і в разі розлучення батьків. Встановлення батьківства проводиться за рішенням суду на підставі результатів проведеної експертизи. У разі невиконання своїх обов’язків зі сплати аліментів, батько може бути притягнутий до відповідальності зі сторони виконавчої служби.
В розлученні
В розлученні батьків розподіл обов’язків та відповідальності за дітей вимагає додаткових процедур, зокрема стягнення аліментів.
Якщо батьки проживають окремо, а один з них не забезпечує достатньох доходів для догляду за дитиною, можна подати заяву до суду щодо нарахування аліментів.
Необхідно звернутися до суду з позовною заявою, в якій зазначаються дані про батьків та дітей, їх місце проживання, а також обґрунтування причин подачі позову.
До позовної заяви додається копія рішення про розлучення або про встановлення батьківства, а також довідка про доходи позивача та довідка про місце роботи.
Після подачі позовної заяви справа направляється до суду для розгляду. У разі встановлення батьківства або угоди між батьками щодо аліментів, суд приймає відповідне рішення про стягнення аліментів.
Якщо батько зареєстрований безробітним або отримує неофіційний дохід, можна звернутися до суду з вимогою встановити розмір аліментів на підставі його фактичних доходів.
Після встановлення розміру аліментів, суд видає рішення про стягнення аліментів, яке можна привести до виконання через виконавчую службу.
В процесі розгляду справи може бути призначена експертиза щодо визначення можливості батька забезпечувати дитину, а також інші необхідні докази.
Подача заяви про стягнення аліментів може бути виконана як в особі батька, так і в особі матері або будь-якої іншої особи, яка доглядає за дитиною.
У разі, коли батько не згоден з встановленою сумою аліментів, він може подати апеляційну скаргу на рішення суду.
У співжитті цивільному шлюбі
У разі, коли батьківство не ставиться під сумнів, але існує необхідність у встановленні аліментів, процедура їх подачі і розгляду в суді відрізняється від позовної процедури. Якщо батько став позивачем, його заява разом із копією рішення про встановлення батьківства та довідку про своє місце проживання подаються до суду.
Для стягнення аліментів можна подати заяву про встановлення аліментів через інтернет. Для цього необхідно мати електронний цифровий підпис та проходити ідентифікацію на веб-порталі суду. Після подачі заяви у відповідну групу справ за аліментами, справа направляється на розгляд суду.
У разі розлучення батьків, які проживають у співжитті цивільному шлюбі, процедура встановлення аліментів також передбачає подачу заяви до суду. У цьому випадку батько позивача подає заяву разом із копією рішення про розлучення та довідку про своє місце проживання.
Якщо батько не має постійного місця проживання в Україні, то заява про встановлення аліментів подається до суду за місцем проживання матері або місцем проживання дитини. При цьому необхідно мати копію свого паспорта та документи, що підтверджують доходи та майно.
У разі суперечок стосовно встановлення аліментів може призначатися експертиза, яка визначить розмір аліментів в залежності від доходів батька. Крім того, у випадку, коли батько не сплачує аліменти, можна звернутися до суду з позовом про стягнення аліментів за наявності виконавчого напису.
Які документи потрібно подати для аліментів
Процедура стягнення аліментів – це досить складне і відповідальне завдання для багатьох матерів. Щоб правильно зробити заяву на аліменти, необхідно знати, які документи потрібно подати.
У разі розлучення або розірвання шлюбу, позивач повинен подати заяву до суду про стягнення аліментів. Для цього потрібно мати копію позовної заяви та висновок про батьківство дитини.
Окрім цього, позивачу необхідно надати документи, які підтверджують його доходи та місце проживання. Це можуть бути копії паспорта та трудової книжки, довідка про доходи з місця роботи або пенсії.
В разі, якщо батько вже має угоду або рішення суду про встановлення аліментів, необхідно надати такі документи. Якщо ж угода або рішення суду ще не були встановлені, то потрібно подати заяву до суду та довідку про доходи.
Для розгляду справи суд може також вимагати документи, які підтверджують доходи матері та інші фінансові обставини. Такі документи можна отримати в податковій інспекції або через інтернет за допомогою електронного кабінету.
Отже, якщо ви хочете подати на аліменти, необхідно знати, які саме документи потрібно подати. Від цього залежить успішність вашої справи і отримання необхідної фінансової допомоги для вашої дитини.
Подача позовної заяви на аліменти через інтернет
У сучасних умовах розвитку інтернет-технологій цей спосіб подачі позовної заяви на аліменти стає все більш популярним. Для цього потрібно мати доступ до Інтернету та зареєстрований електронний підпис.
Одним із переваг цього способу є зручність та швидкість процедури. Позовна заява може бути подана в будь-який час, а необхідні документи та докази можна завантажити безпосередньо до електронної заяви.
Під час подання заяви необхідно вказати інформацію про себе та про того, на кого ви подаєте позов. Потрібно вказати його повне ім’я, прізвище, по батькові, місце проживання та місцезнаходження, а також його паспортні дані. Також необхідно вказати причину, з якої ви вимагаєте аліменти, а також розмір і строки сплати.
До заяви також можна додати документи, що підтверджують ваші доходи та фінансову ситуацію. Це можуть бути копії трудової книжки, довідки з місця роботи, копії платіжних документів тощо.
У разі, якщо батько дитини відмовляється сплачувати аліменти або не може самостійно визначити їх розмір, справа може бути направлена до суду на розгляд. При цьому суд установлює розмір аліментів на підставі доходів батька, а також враховуючи потреби дитини. У разі незгоди з рішенням суду, можна подати апеляцію.
Мати може подати позовну заяву на аліменти тільки у випадку, якщо є встановлене батьківство батька. У разі розлучення батьків ця процедура може бути складнішою, оскільки батько може відмовитися визнати батьківство. У такому разі можна звернутися до суду з проханням провести генетичну експертизу.
Таким чином, подача позовної заяви на аліменти через інтернет є зручним та швидким способом звернення до суду у справі про визначення розміру аліментів. При правильній підготовці документів та вказанні всіх необхідних даних, шанси на успіх у справі збільшуються.