Заздалегідь варто зясувати, чи можуть жінки вагітні літати в період вагітності. На перше питання фахівці дають позитивну відповідь, оскільки політ на літаку не впливає шкідливо на пологи. Але все ж таки є кілька факторів, які варто враховувати.
Перш за все, потрібно обрати їздову турнікет на літак. Велика частина авіакомпаній дозволяють літати жінкам в стані вагітності до 36-го тижня, але багато літаків приймають вагітних жінок до 32-го тижня включно. Крім того, передлежання під час польоту можуть бути не найкращими. Зазвичай, більшість авіакомпаній розташовують вільні місця в кінці літака.
Крім того, варто заздалегідь зясувати, чи необхідно мати медичну довідку при покупці квитків на літак для вагітних. Крім того, вагітні жінки дуже чутливі до змін атмосферного тиску та радіації. Тому, на початку терміну вагітності, коли фетальний організм формується, зосереджена спеціальна радіація. Томографія та рентгенографія абсолютно заборонені під час вагітності.
Вагітність і можливий політ на літаку
Наприклад, вагітність і політ на літаку можуть мати певні нюанси і обмеження. Перш за все, варто заздалегідь з’ясувати у свого лікаря, чи немає протипоказань для перельоту вагітній жінці. Термін вагітності є одним з основних факторів у вирішенні цього питання. Більшість авіакомпаній дозволяють літати жінкам, термін яких на момент польоту становить 36-37 тижнів або менше, проте існують авіаперевезення, які можна здійснювати і на більш ранніх термінах.
Узагалі вагітним жінкам слід уникати тривалих перелітів, особливо за кордон, оскільки це може створити додаткові ризики. Зазвичай на довгих польотах виникає збільшення вологи та коливання тиску, що може призвести до змін кровообігу та розсіяної коагуляції крові. Тому, якщо вагітна жінка планує довгий переліт, варто доглядно підготуватися та консультуватися з лікарем заздалегідь.
Також для вагітних жінок, які вже мають певні проблеми зі здоров’ям, політ на літаку може бути взагалі неприпустимий. Наприклад, якщо вагітна жінка має передчасні пологи або проблеми з гіпертонією, то літати може бути небезпечно для її стану. Ті ж самі обмеження стосуються вагітних з показаними обмеженнями щодо фізичної активності, передлежання або роботи. Тому у конкретному випадку слід завжди консультуватися з лікарем і отримати його думку по цьому питанню.
На якому терміні можна вагітним літати на літаку
Стан вагітності не забороняє жінкам літати на літаку, проте існують певні обмеження та рекомендації. Більшість авіакомпаній дозволяють взяти на борт з 28-й тиждень вагітності. Деякі обмежують цей термін і дозволяють купувати авіаквитки вагітним тільки до початку 36-го тижня.
При вагітності більше 28 тижнів рекомендується заздалегідь з’ясувати вимоги і правила вашої авіакомпанії. За наявності медичних протипоказань, таких як передлежання плода, передчасні пологи, проблеми з кровообігом або підвищенням тиску, польоти можуть бути недозволеними.
Також треба враховувати, що перельоти тривалістю понад 5 годин можуть збільшити ймовірність розвитку тромбоемболічних ускладнень. У таких випадках фахівці рекомендують придбати та користуватися компресійними гольфами або колготками, регулярно розтягувати ноги та забезпечити достатню вологу.
Щодо радіації, відмітимо, що рівень експозиції на рейсах літаків зазвичай нижчий, ніж під час польотів у космос, і не становить загрози для вагітної жінки або плода.
Вагітним жінкам варто уникати польотів після 36-го тижня вагітності, оскільки може збільшуватися ризик передчасних пологів. Рекомендується зарані з’ясувати можливість видалення недоліків авіалінії щодо перевезення вагітних жінок після 28-го тижня вагітності.
Переліт на літаку що робити при вагітності
Перельот на літаку є популярним способом подорожей для багатьох людей. Однак, для вагітних жінок він може мати свої особливості. Важливо враховувати певні ділянки таких пологів, як передчасні пологи, а також загрози, пов’язані з можливим збільшенням радіації та напівлежачим польотом.
Перш за все варто заздалегідь зясувати, чи є протипоказання для вагітних жінок щодо полету. Більшість авіакомпаній не позначають таких протипоказань для перельотів на ранніх термінах вагітності, однак під час тривалого польоту із незначним напівлежанням вагітна жінка може зазнавати дискомфорту.
Насамперед варто звернути увагу на питання тиску в кабіні. Вагітним жінкам рекомендується особливо уважно контролювати тиск у зв’язку зі змінами в організмі. У разі відчуття незручностей в ногах, наприклад, набряків, варто використовувати спеціальні компресійні речовини. Крім того, слід уникати тривалого безперервного положення сидячи або стоячи під час польоту.
Термін вагітності також може вплинути на здатність жінки літати. Наприклад, вагітній жінці варто уникати політів на пізніших термінах вагітності, оскільки це може бути пов’язано з ризиком передчасних пологів. Щоб з’ясувати, чи можна літати вагітній жінці, вона може проконсультуватися з лікарем і пройти необхідні обстеження, зокрема перевірку рівня крові та можливість виникнення тромбозів.
Загалом, більшість вагітних жінок можуть безперешкодно літати на протязі першої половини вагітності. Однак, у кожного випадку варто заздалегідь домовлятися з авіакомпанією щодо особливостей перевезення вагітних пасажирів.
Не забувайте, що здоров’я матері і дитини є найважливішими, тому переліт на літаку при вагітності потребує певної уваги та підходу. Купуючи квиток на літак, варто заздалегідь з’ясувати всі умови перевезення вагітних, взяти до уваги можливі ризики та зробити відповідний вибір щодо свого комфорту і безпеки.
Літаки і вагітність довідка для авіакомпанії
Вагітність – серйозний період у житті жінки, який вимагає особливого підходу у багатьох аспектах. У тому числі й під час політів на літаку. Навіть якщо заздалегідь немає протипоказань, варто враховувати, що вагітні жінки мають певні особливості у зв’язку зі своїм станом.
Однією з основних проблем, з якими стикаються вагітні при політі, є зміни тиску в кабіні літака. Наприклад, під час злету та посадки можуть виникати сильні зміни атмосферного тиску. Тому варто заранее зазначити, що вагітним жінкам, особливо в останній триместр, краще уникати польотів на довгі відстані та передлежання, зокрема при вагітній нога, оскільки це може спричинити затримку крові в нижніх кінцівках і створити дискомфорт.
Більшість авіакомпаній рекомендують, щоб жінки в останній триместр вагітності уникати перелітів і зосередитися на підготовці до пологів. Також передлежання тривалістю до 4 годин в 2-3 терміні вагітності протипоказано. Але взагалі, якщо немає особливих медичних протипоказань і жінка відчуває себе добре, то перельоти на короткі відстані можуть бути від лікаря.
Також вагітність не є протипоказанням до використання радіаційного цьому. Для повної інформації з цього питання жінки можуть звернутися до свого лікаря. Проте, передбачається, що ризик виникнення будь-яких проблем в результаті експозиції радіації під час перельоту є дуже низьким.
Найбільш сенситивний період для передчасних пологів – з 22 по 32 тиждень вагітності. Тому авіакомпанії можуть заздалегідь попередити жінку про це і пропонувати можливість перенести свій рейс або отримати повернення коштів за квиток.
Всім вагітним жінкам також варто взяти до уваги, що крім змін тиску в кабіні літака, можуть бути й інші некомфортні моменти під час перельоту. На приклад, зміни в температурі, сухий повітря і посилене вібрації. Тому рекомендується пити багато води, користуватися зволожувачем повітря, одягатися комфортною одягом та розмовляти зі лікарем перед вильотом для більш детальної консультації.