Канада не повинна скасовувати санкції в той час як Росія чинить геноцид в Україні

Залякувана Росією Німеччина вела інтенсивні переговори з Канадою про звільнення від санкцій газових турбін для «Північного потоку-1», включених до режиму санкцій Канади, який регулюється Положеннями про спеціальні економічні заходи (Росія), прийнятими у відповідь на повномасштабну війну Росії проти України. «Північний потік-1» — це газопровід з Росії до Німеччини, яким керує дочірня компанія російського енергетичного гіганта «Газпром», який потрапив під санкції Канади.

Щоб форсувати цю проблему, «Газпром» скоротив потік природного газу з Росії до Німеччини через газопровід «Північний потік-1» на 60%. Цей дефіцит енергопостачання був використаний, щоб посіяти страх перед можливим крахом промисловості в Німеччині. The New York Times повідомив, що коли «Газпром» оголосив про скорочення газу, Mіністр економіки Німеччини Роберт Хабек 15 червня 2022 року заявив пресі, що це була стратегія, спрямована на розлад і підвищення ціни на газ.

Перед цими подіями агентство Reuters повідомляло, що в квітні 2022 року Україна закликала Західних союзників перевести постачання природного газу з газопроводу «Північний потік-1» на український газопровід. Це змусило б Росію платити Україні більші кошти за транзит, що допомогло б Україні обороняти свою територіальну цілісність і захищати країни ЄС від російської агресії. Це також утримало б Кремль від пошкодження українських газопроводів.

Крім цього, така зміна дещо зменшить величезні суми, які країни ЄС платять Росії за енергоносії, які фінансують геноцидну війну Росії проти України. До речі, 6 квітня 2022 року Верховний представник Європейського Союзу із закордонних справ і політики безпеки та Віце‑президент Європейської комісії Жозеп Боррель Фонтеллес заявив Європейському парламенту:

«Ми дали Україні майже 1 мільярд євро. Це може здатися чималим, але 1 мільярд євро – це те, що ми щодня платимо Путіну за енергію, яку він нам постачає. З початку війни ми дали йому 35 мільярдів євро в порівнянні з 1 мільярдом євро, який ми дали Україні на озброєння».

Замість того, щоб скористатися з стратегічно вигідної пропозиції України як для ЄС, так і для України, Німеччина піддалася енергетичному шантажу Росії та переконала Канаду зробити виключення з її режиму санкцій щодо газових турбін «Північного потоку-1», тоді як Росія продовжує свої невпинні звірства в Україні.

В одностайній Постанові Палати громад, ухваленій 27 квітня 2022 року, Канада кваліфікувала ці звірства, визнавши, що «Російська Федерація вчиняє акти геноциду проти українського народу».

70 років тому, а саме 3 вересня 1952 року, Канада ратифікувала Конвенцію про попередження злочину геноциду та покарання за нього, також відому як Конвенція про геноцид, яка була прийнята Генеральною Асамблеєю ООН 9 грудня 1948 року, щоб гарантувати, що скоєні звірства під час Другої світової війни ніколи більше не повториться.

Звільнення від санкцій Канадою щодо газових турбін «Північного потоку-1» під час триваючої геноцидної війни Росії проти України суперечить Статті I цієї Конвенції про геноцид, яка передбачає, що:

«Договірні Сторони підтверджують, що геноцид, незалежно від того, вчинений він у мирний чи воєнний час, є злочином згідно з міжнародним правом, який вони зобов’язуються запобігати та карати».

Звільнення від санкцій Канадою також створює небезпечний прецедент, який надихне Кремль змушувати Захід скасувати додаткові санкції, зокрема щодо газопроводу «Північний потік-2». Це дозволить Росії повністю обійти український трубопровід для постачання газу до Європи та небезпечно збільшить енергетичну залежність країн ЄС від поставок газу Кремля. Крім того, як тільки їй вдасться обійти український газопровід, Росія зможе значно розширити свої ракетні удари по Україні.

13 липня 2022 року Гаррі Каспаров, колишній чемпіон світу з шахів і відомий російський політичний активіст, слушно заявив, що «потрібна єдність і наполегливість проти спроб Путіна ввести світ в економічну кризу енергетичним і продовольчим шантажем. Єдиний шлях до справжнього миру – не поступатися, а допомогти Україні перемогти якнайшвидше».

Тому, поки Росія продовжує свою геноцидну війну проти України, Захід повинен активно допомагати Україні якнайшвидше її зупинити та успішно захистити свою територіальну цілісність, оскільки це не лише морально, але й єдина реальна гарантія відновлення миру, безпеки та стабільності в Європі.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть
Ctrl+Enter