Міський голова Івано-Франківська Руслан Марцінків закликав керівників комунальних підприємства міста зменшити видатки на 50% через дефіцит пального. Мер наголосив, що проблеми із постачанням бензину та солярки в Івано-Франківську будуть «як мінімум до кінця року».
Про дефіцит пального та необхідність скоротити видатки для комунальників міський голова Івано-Франківська сказав під час оперативної наради у міськвиконкомі, повідомляє місцевий канал 402. Зокрема, мер наголосив, що наразі у місті ситуація із пальним «дуже непроста» і вона вимагає економії. Руслан Марцінків попросив зменшити видатки комунальних підприємств на 50% та скоротити ліміти споживання палива.
«Така ситуація з бензином і соляркою буде до кінця року. Чому? Тому що Україна споживає 800 тис. тонн [пального], завезти можемо 150 тис. тонн – через кордони, через залізниці, через все. Тобто фізично ми не можемо доставити. Тому я хочу бачити кожне комунальне підприємство, виконком, скорочення видатків десь на 50%, у першу чергу – адмінперсонал. Тобто ліміти урізати», – сказав Руслан Марцінків.
Також міський голова наголосив, що паливом спочатку забезпечуються військові, далі – комунальники, які підтримують роботу критичної інфраструктури. Марцінків нагадав про необхідність використанням альтернативного транспорту в місті – велосипедів, а також попросив комунальників налаштуватися, що така ситуація з пальним – надовго.
«Ми розуміємо, солярка іде військовим, у першу чергу, друге – треба залити техніку, яка комунальна, яка працює для того, щоб забезпечити критичну інфраструктуру. Тому солярку, будь ласка, де можна запаси робіть, тому що це – до кінця року. Мінімум. Тому, будь ласка, пішки, велосипед і багато чого іншого. І на довгу дистанцію, будь ласка, всі заправляйтесь, на довгу дистанцію», – додав Руслан Марцінків.
Нагадаємо, у четвер, 12 травня, мер Івано-Франківська закликав мешканців міста пересідати на велосипеди і більше ходити пішки. Причина – паливна криза в Україні та необхідність економити пальне. За словами мера Франківська, місто має певний запас пального, але для повноцінної роботи громадського транспорту його може не вистачити.
збільшити обсяги ввезення нафтопродуктів із країн Євросоюзу із 5 до 30%. Пальне з-за кордону уже ввозять місцеві підприємці-власники АЗС, крім того, загальноукраїнські мережі також планують поповнювати запаси нафтопродуктів. У Чернівецькій області місцевих мешканців попросили не користуватись транспортом без нагальної потреби, щоб зекономити пальне.
Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та
натисніть
Ctrl+Enter