Зеленський спростував заяву Прігожина про здачу позицій росіян в обмін на відхід ЗСУ з Бахмута

Прігожин також нібито скаржився українській розвідці про нестачу боєприпасів

Власник російських найманців ПВК «Вагнер» Євгєній Прігожин у січні 2023 року пропонував Україні передати розташування російських угруповань. За свої «послуги» Прігожин просив ЗСУ відійти від Бахмута, повідомило у неділю, 14 травня, The Washington Post, посилаючись на витік документів з платформи Discord. Натомість за день до публікації розслідування, 13 травня, Володимир Зеленський в інтерв’ю виданню заявив, що інформація недійсна та йде на користь Росії.

За даними WP, Євгєній Прігожин підтримував секретний зв’язок з Головним управлінням розвідки України та кілька разів розмовляв з його представниками. Зокрема, видання заявило про особисті зустрічі Прігожина та офіцерів ГУР в одній з африканських країн.

«Пригожин заявив, що, якщо українські командири виведуть своїх солдатів з околиць Бахмута, то він передасть Києву інформацію про позиції російських військ, яку Україна зможе використовувати для нападу на них. Пригожин передав цю пропозицію своїм знайомим в управлінні військової розвідки України, з якими він підтримував секретний зв’язок під час війни, згідно з раніше не опублікованими документами розвідки США, які злили на платформі групового чату Discord», – повідомило WP.

Які саме позиції росіян хотів здати Прігожин, видання не уточнило. Водночас WP заявило, що інформацію про контакти Прігожина та України підтвердили двоє анонімних українських чиновників, які заявили, що власник «вагнерівців» пропонував здати росіян неодноразово. При цьому українська сторона не пристала на пропозицію Прігожина через недовіру.

Посилаючись на витік секретних документів, видання заявило про те, що Прігожин нібито повідомив одному з офіцерів української розвідки про проблеми росіян з боєприпасами, а також нібито порадив українцям продовжувати наступ на Крим, оскільки мораль російського війська низька.

Президент Володимир Зеленський в інтерв’ю WP спростував інформацію про контакти Євгєнія Пригожина з ГУР. На питання, чи підтримує ГУР контакти з «вагнерівцем», президент запитав у видання, які саме українці говорили про Прігожина та розповідали про діяльність Української розвідки. Володимир Зеленський підкреслив, що така інформація може бути тільки на користь Росії.

«Ви публікуєте якусь інформацію, яка не допомагає нашій державі. Тож я не зовсім розумію, про що ви говорите. Я не зовсім розумію вашу мету. Ваша мета – допомогти Росії? Значить, у нас різні цілі», – заявив Зеленський.

Водночас окупант Євгєній Прігожин саркастично відреагував на матеріал журналістів щодо зустрічей з ГУР. «Звичайно, можу підтвердити цю інформацію. Нам взагалі нічого приховувати від іноземних спецслужб. Ми досі з Будановим знаходимося в Африці», – заявив Прігожин.

14 травня WP видалило фрагмент інтерв’ю, в якому Зеленського питають щодо контактів з Прігожиним. У коментарі «Українській Правді» співробітник WP повідомив, що журналісти випадково опублікували повну розшифровку розмови з Володимиром Зеленським до виходу матеріалу про Прігожина. Станом на 15 травня фрагмент з коментарем Зеленського щодо «вагнерівця» повернувся на сайт WP.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та
натисніть
Ctrl+Enter