Дмитро Тіхов намагався переховуватись від правосуддя за різними адресами в декількох областях України
Настоятель храму в селі Лисянка Вінницької єпархії УПЦ МП Дмитро Тіхов, якого обвинувачують у вчиненні злочинів у сфері національної безпеки України, миру, безпеки людства та міжнародного правопорядку, отримав два роки реального ув’язнення. Про це у вівторок, 30 січня, повідомила прес-служба СБУ.
Як розповіли у відомстві, 53-річний священнослужитель регулярно вихваляв російських терористів, репостив дописи прес-служби РПЦ, що героїзували російських окупантів та дискредитував українських військових. На своїй сторінці у Telegram він називав російське вторгнення в Україну «громадянською війною», а також вихваляв російських колаборантів Олександра Захарченка, Михайла Толстих («Гіві») та Арсенія Павлова («Моторола»).
Він також репостив публікації та коментарі прес-служби Російської православної церкви, яка підтримує війну проти українців. У них містилися виправдання захоплення частини території України та героїзація російських окупантів.
«Разом з цим клірик регулярно поширював авторські коментарі, в яких намагався дискредитувати українських військових та ображав релігійні почуття вірян різних конфесій», – повідомили в СБУ.
Для маскування злочинних дій Тіхов писав у соцмережах під вигаданим псевдонімом. Також він розповсюджував прокремлівські наративи під час проповідей та особистого спілкування з представниками релігійної громади.
Як пише вінницький сайт «NaПарижі», кримінальне провадження було розпочато 12 січня 2023-го. СБУ розшукала і затримали Тіхова після того, як він намагався переховуватись від правосуддя за різними адресами в декількох областях України.
На підставі зібраних даних та проведення лінгвістичної експертизи суд визнав затриманого виним за двома статтями Кримінального кодексу України:
- ч. 2 ст. 109 (дії, спрямовані на насильницьку зміну чи повалення конституційного ладу або на захоплення державної влади);
- ️ ч. 2 ст. 436-2 (виправдовування, визнання правомірною, заперечення збройної агресії Росії проти України, глорифікація її учасників).
Сторона обвинувачення просила для протоієрея 3 роки реального терміну, сторона захисту – 3 роки умовно. Зрештою, з урахуванням повної співпраці зі слідством, йому призначено покарання у виді 2 років позбавлення волі.