Вийти на пенсію можна до 60 років: хто має на це право

Вийти на пенсію можна до 60 років: хто має на це право

Для українців у деяких випадках зберігається можливість вийти на пенсію раніше ніж у 60 років.

У Пенсійному фонді України пояснили, у яких випадках це можливо і кого це стосується.

В Україні, щоб стати пенсіонером у 60 років, у 2025 році потрібно мати 32 роки страхового стажу.

“Якщо тривалість стажу 22-32 роки, то на пенсію можна вийти у 63. Якщо стаж від 15 до 22 років, то вихід на пенсію можливий у 65 років”, – йдеться у повідомленні.

Та у деяких випадках зберігається можливість щодо виходу на пенсію раніше ніж у 60 років.

“Згідно зі статтею 115 закону “Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування”, право на достроковий вихід на пенсію мають особи, трудовий договір з якими розірвано з ініціативи роботодавця через зміни в організації виробництва та праці (ліквідація, реорганізація чи банкрутство підприємства). Окрім того, причиною розірвання трудового договору може бути і невідповідність працівника займаній посаді за станом здоров’я у порядку, визначеному законодавством”, – наголосили у ПФУ.

Людям, які опинилися у таких ситуаціях, треба мати страховий стаж, необхідний для призначення пенсії за віком у мінімальному розмірі і врахувати такі вимоги:

на день звільнення до досягнення пенсійного віку залишилося не більше ніж півтора року;

реєстрація в центрі зайнятості протягом 30 календарних днів з дати звільнення;

протягом семи днів з моменту реєстрації не знайшлося роботи, що відповідає потребам і запитам особи.

У ПФУ пояснили, що до центру зайнятості треба подати заяву щодо отримання клопотання до ПФУ про дотримання зазначених вище вимог і про припинення реєстрації в центрі зайнятості. А вже після цього звернутися до Пенсійного фонду (не раніше ніж на наступний день після припинення реєстрації людини як безробітної).

Подати необхідно: трудову книжку, копію наказу про звільнення або відомості про трудову діяльність із реєстру застрахованих осіб;
клопотання про достроковий вихід на пенсію, видане регіональними, міськими, районними, міськрайонними центрами зайнятості;
документи закладу охорони здоров’я, які підтверджують виявлену невідповідність працівника займаній посаді за станом здоров’я.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *