Долар проб’є знакову позначку: прогноз на квітень

Долар проб'є знакову позначку: прогноз на квітень
Українців у перший тиждень квітня очікує плавна девальвація гривні. Різке падіння турецької ліри потягнуло за собою і українську валюту: долар перейде психологічну позначку у 28 грн/$.

Про це повідомляє Обозреватель.

Вартість долара подолає в перший тиждень квітня психологічну позначку в 28 грн/$, прогнозує старший аналітик “Альпарі” Вадим Іосуб.

“На найближчий тиждень ми очікуємо зростання курсу долара до грн. Долар на міжбанку буде торгуватися через тиждень поблизу 28,1 грн. Готівковий долар буде торгуватися по 28,0/28,2 грн”, – зазначає експерт.

З такими оцінками погоджується і його колега з TeleTrade Сергій Родлер.

“У відсутності серйозних приводів для оптимізму, курс гривні здатний найближчим часом перевалити за позначку у 28,00 за долар і відправиться вище”, – говорить аналітик.

Що впливає на вартість долара:

відсутність позитивних новин про переговори з МВФ;

іноземці менше купують українські облігації внутрішньої держпозики;

інтерес інвесторів до країн, що розвиваються знизився;

турецька ліра впала на 10% і вплинула на інші валюти;

долар поступово зміцнюється на світових ринках;

через коронавірус посилюють карантин багато країн світу, в тому числі і Україна.

Аналітик RoboForex Андрій Гойл озвучує більш позитивний прогноз.

“На наступному тижні чекаю, що долар США до грн впаде до рівня 27,90. Єдина європейська валюта, ймовірно, відновить зростання до позначки 33,15”, – упевнений експерт.

Гривня значно дешевшає з оглядкою на динаміку інших валют країн, що розвиваються, через зниження інтересу до ризикових активів на глобальному ринку. Одна з головних причин – відставка глави турецького центробанку, який виступав за жорстку монетарну політику, і прихід на його місце прихильника низьких процентних ставок.

Варто враховувати і міцну позицію долара, який зміцнюється проти інших валют на тлі позитивних очікувань інвесторів: вважається, що американська економіка буде рости випереджальними темпами у 2021 році завдяки успішній вакцинації.

“На ринку продовжують “заправляти” спекулянти, але регулятор поки не втручається в хід торгів. Поточне зростання котирувань вигідне продавцям, які можуть реалізувати валютну виручку за вигідним курсом. Однак локдаун продовжує знижувати попит з боку імпортерів. Уповільнення темпів девальвації гривні говорить про швидку корекцію на ринку”, – відзначає експерт.


269