В Україні старостам у громадах надали ефективні функції: що відомо

В Україні старостам у громадах надали ефективні функції: що відомо
В Україні старостам у територіальних громадах надали нові ефективні можливості. Верховна рада підтримала у другому читанні законопроект №4535.

Про це повідомляє РБК-Україна.

Зараз старостів призначають ради за поданням голів громад. Схвалений закон передбачає, що старосту затверджує сільська, селищна, міська рада на строк її повноважень за пропозицією відповідного сільського, селищного, міського голови.

Пропозиція вноситься за результатами громадського обговорення (громадських слухань, зборів громадян, інших форм консультацій з громадськістю), проведеного у межах відповідного старостинського округу.

В Україні старостам у громадах надали ефективні функції: що відомо

Кандидатура старости вноситься на громадське обговорення та вважається погодженою з жителями відповідного старостинського округу, якщо в результаті громадського обговорення отримала таку підтримку у цьому окрузі:

з кількістю жителів до 1500 – понад 20 відсотків голосів жителів від загальної кількості жителів відповідного старостинського округу, які є громадянами України і мають право голосу на виборах;

з кількістю жителів від 1500 до 10 тисяч – понад 17 відсотків голосів;

з кількістю жителів від 10 тисяч до 20 тисяч – понад 14 відсотків голосів;

з кількістю жителів від 20 тисяч до 30 тисяч – понад 10 відсотків голосів;

з кількістю жителів понад 30 тисяч – понад 7 відсотків голосів жителів.

У документі прописано, що староста не входитиме до виконавчого комітету ради, але буде мати багато повноважень:

право дорадчого голосу,

право бути присутнім на засіданні виконкому, на сесії,

представляти інтереси мешканців свого старостинського округу,

брати участь у підготовці пропозицій до проекту бюджету громади.

Очікується, що староста буде звітувати не тільки перед радою громади, а й перед жителями старостинського округу.

Заслуховування звіту старости перед жителями старостинського округу відбувається на відкритій зустрічі, у спосіб, що дає можливість жителям поставити запитання, висловити зауваження та внести пропозиції. Інформація про відповідну зустріч, а також письмовий звіт старости оприлюднюються на офіційному веб-сайті сільської, селищної, міської ради та розміщуються у приміщенні ради не пізніше ніж за сім календарних днів до дня проведення зустрічі.

Староста не матиме права працювати за сумісництвом навіть на громадських засадах, займатися підприємницькою діяльністю й отримувати від цього прибуток. Під заборону не потрапляють викладацька, наукова або творча робота у позаробочий час.

Нагадаємо, за основу цей документ парламент схвалив на початку березня.


0