Україна має достатні запаси енергоносіїв для стабільного проходження цього опалювального сезону. Але водночас залишається реальна загроза ворожих атак по критичній інфраструктурі.
У Мінрегіоні дали поради, як кожен громадянин має підготувати свою домівку до зими.
Зменште тепловтрати (проведіть профілактику металопластикових вікон, ущільніть вікна та двері; визначте одну кімнату для обігріву на випадок надзвичайної ситуації).
Підготуйте батареї (відсуньте меблі від батарей, зберіть штори, зніміть декоративні панелі, наклейте тепловідбивний екран на стіну за батареями).
Розгляньте можливість встановлення додаткових джерел тепла (наприклад, твердопаливний котел, підготуйте пічне опалення, якщо є).
Об’єднайте домогосподарства (підготуйте план, домовтеся з родичами, сусідами, друзями про спільні дії на випадок надзвичайної ситуації).
Для власників приватних будинків: запасіться твердим паливом, електрогенератором та пальним для нього — закупіть запас палива: палети, вугілля, дрова тощо; самостійно або разом з сусідами купіть електрогенератор та пальне для нього.
Подбайте про утеплення дверей, бо через них квартира може втрачати до 15% тепла. Причина — протяги та погана теплоізоляція.
Часто тепло втрачається через шпарини між коробом і стіною. За допомогою монтажної піни їх легко позбутись.
Полотно дверей має щільно прилягати до коробу. Огляньте фурнітуру та якщо треба, замініть кріплення — саморізи, петлі тощо.
Щоб усунути протяги, проклейте поверхню дверей, що прилягає до коробу, ущільнювачем. Це може бути ізолон — матеріал на клейкій основі. Він добре витримує перепади температур та підвищену вологість. Ізолон можна використовувати з внутрішнього і зовнішнього боку дверей.
Якщо двері металеві, то їх полотно можна утеплити зсередини мінеральною ватою, полістиролом або іншим теплоізолюючим матеріалом.
А ще перевірте, чи щільно закриваються балконні та міжкімнатні двері. Вони теж повинні добре зберігати тепло в приміщенні. Тому, в разі необхідності, утепліть і їх.
156