Програмісти з Одеси розробили застосунок під назвою “єППО”. Він має допомогти роботі протиповітряній обороні. Застосунок пройшов верифікацію і тепер доступний для звантаження та використання на Play Маркет.
Про це на своїй сторінці у соцмережі повідомив один з розробників Геннадій Сульдін.
Наразі є доступною версія для Android-системи, а версію для ІOS поки тестують.
Як працює “єППО”?
Ви побачили повітряну ціль, наприклад, крилату ракету чи дрон-камікадзе “шахід”. Треба відкрити “єППО” на смартфоні, вибрати тип повітряної цілі, скерувати смартфон у напрямку руху цілі та натиснути велику червону кнопку. І все.
Фахівці ППО побачать відмітку на мапі, вона доповнить радіолокаційну інформацію і літаюча смерть буде ліквідована.
Авторизуватися у “єППО” можна за допомогою Дії. Розробники пояснили, що це потрібно, аби роботі протиповітряної роботи не заважали вороги.
Чому це необхідно?
Завдяки кривизні земної кулі всі локатори бачать низьковисотні повітряні цілі з короткої відстані. Тому крилаті ракети та бпла орків ховаються від ППО на малих висотах. Але побачити ракету чи дрон-вбивцю можемо ми, коли їх ще не бачать радари.
Що ми робитимемо за допомогою “єППО”?
Кожен може прийняти участь в побудуванні першої в Світі мережевої системи ППО, в якій будуть масово задіяні громадяни України.
Поставте додаток “єППО” на свій смартфон, за кілька секунд пройдіть авторизацію за допомогою Дії, натисніть “Тест”, щоб переконатись, що все ок і будьте готові сповістити зенітників про побачену загрозу.
Нагадаємо, сьогодні, 13 жовтня, над Буковиною зафіксували проліт ракет. Спрацювала ППО.
409