Українці на тлі того, як росіяни останні два місяці активно обстрілюють об’єкти енергетичної інфраструктури, ретельніше готуються до зими: у вересні цікавляться обігрівачами, а в жовтні в 6 разів частіше шукають павербанки.
Про це свідчать аналітика OLX.
Обігрів та утеплення
“У випадку відсутності або перебоїв з опаленням класичними обігрівачами стануть конвектори, радіатори, тепловентилятори, масляні та УФО обігрівачі. За даними OLX, їх найбільше шукали впродовж другого тижня вересня – 87,4 тисяч разів.
Якщо ж зникне електроенергія, у нагоді стане біокамін на спирті, газова колонка, буржуйка чи твердопаливний котел. Такі товари також найбільше цікавили користувачів у вересні – майже 243 тисячі пошуків, з яких 89% склали буржуйки”, – йдеться у повідомленні.
При цьому відповідно до попиту побільшало й пропозицій. Середня ціна товарів для обігріву теж зросла. Так, у порівнянні з серпнем, біокаміни здорожчали на 2 000 грн, масляні обігрівачі та котли – на 1 200 грн.
Теплий домашній одяг, ковдри та пледи, термобілизна, теплі шкарпетки та светри: такий комплект теплих речей на одного дорослого у жовтні обійдеться в середньому в 4 000 грн, а зібрати його можна з 18 тисяч пропозицій в онлайні. При цьому, сам попит за неповний жовтень зріс подекуди майже до 20 разів у порівнянні з серпнем:
– теплі шкарпетки — 15 694 пошуків, в 20 разів більше;
– теплий светр — 13 007 пошуків, у 8 разів більше;
– термобілизна — 53 146 пошуків, у 3 рази більше;
– домашній теплий одяг — 23 494 пошуків, на 126% більше;
– тепла ковдра — 123 896 пошуків, на 104% більше;
– плед — 27 872 пошуків, на 9% більше.
Ще в серпні українці стали частіше шукати спальні мішки, каремати та намети – майже 158 тисяч пошуків. У середньому подібний набір у жовтні обійдеться в 7 тисяч гривень (на 11% дорожче, ніж у серпні). При виборі варто обов’язково звертати увагу на температурний режим: наприклад, Tcomf для спальників та R-value для карематів, кажуть в OLX.
Автономне живлення
За даними OLX, порівнюючи періоди 1-9 жовтня та 10-16 жовтня, українці:
– в 6 разів частіше шукали павербанки та зарядні станції;,
– у 4 рази більше цікавилися генераторами.
При цьому, зросла не лише кількість пошуків, але й загалом пропозиція на ринку – найбільше розширився асортимент зарядних станцій.
Бензинові прилади в жовтні обійдуться українцям орієнтовно в 19,5 тис. грн, а от дизельні будуть дорожчими майже в 4 рази (70,8 тис. грн).
“Портативна зарядна станція – наприклад, на 210 Вт*год із середньою вартістю 15 500 грн зможе тричі підзарядити ноутбук, понад 10 разів – телефон, а також підтримати роботу холодильника до 3 годин. Для телефонів та ноутбуків не зайвим буде павербанк від 20 000 mAh, його середня ціна на OLX у жовтні складає 1 300 грн”, – йдеться у повідомленні.
Альтернативне освітлення
Ціни з серпня по жовтень на гірлянди та нічники на батарейках, свічки та туристичні (кемпінгові) ліхтарі не змінилися, а от кількість оголошень з продажу гірлянд та свічок збільшилася на 12% та 28% відповідно.
131