До кінця тижня з’являться більш збалансовані графіки вимкнення електроенергії – експерт

До кінця тижня з’являться чесні та збалансовані графіки планового вимкнення електроенергії.

Про це під час брифінгу заявив директор Центру досліджень енергетики Олександр Харченко.

“Робота йде, думаю, буде завершена не пізніше, ніж до кінця цього тижня, можливо, до початку наступного. І я вірю, що відключення стануть більш збалансованими, не буде таких несправедливих речей, коли одним не щастить, а іншим геть щастить”, – розповів Харченко.

За його словами, обсяги вимкнень електроенергії залежатимуть від того, наскільки українцям вдасться зменшити споживання, особливо у пікові години. Повністю відмовитися від вимкнень наразі навряд чи вдасться.

“Треба розуміти, що відключення – вимушена міра. До неї вдаються тоді, коли люди споживають забагато. Не зекономили, і мережа не витримує. На жаль, це залишиться. Часом такі ситуації можуть бути наслідком атак. Коли дрони чи ракети прилітають в конкретні об’єкти, які пошкоджуються чи руйнуються, і відключають певних споживачів, які приєднані до цього об’єкту. Немає чарівної палички. Кілька годин однаково потрібно, щоб перемкнути споживачів на резервні канали, застосувати резервні схеми”, – пояснив директор Центру досліджень енергетики.


429