Як чернівчани економлять електроенергію: репортаж з вечірнього міста

20 жовтня по всій Україні запровадили обмеження щодо користування електроенергією. Відтоді у Чернівцях щодня вимикають вуличне освітлення з 20:00 по 07:30.

Про те, як чернівчани економлять електроенергію, кореспондентка molbuk.ua побачила, прогулюючись вечірнім містом.

19:00, вздовж головної дороги місто освітлюють ліхтарі. Люди гуляють, на вулиці Кобилянської генделики повні відвідувачів.

Пройшла половину вулиці й бачу Свято-Духівський собор. Зазвичай його освітлюють з усіх боків, а цього разу лише де-не-де горять ліхтарі.
Доходжу до вулиці Шевченка, прямую до скверу на Кордуби. Його освітлюють два-три ліхтарі. Проте вивіски зачинених магазинів горять у цей час.

Минаю сквер, бачу двох місцевих продавчинь із квітами. 19:36, а вони ще працюють. Запитую, коли завершується їхній робочий день. У відповідь чую:

“О 20:00 ми йдемо додому, раніше могли б довше тут стояти, але в місті – суцільна темрява”, – зауважує одна з жінок.

Цікавлюся, як вдома економлять електроенергію.

“Намагаємося вимикати все, що не використовуємо. Обмежуємо використання техніки, яка споживає багато електроенергії”, – каже продавчиня.
Переходжу дорогу, чекаю на тролейбус. О 19:55 помічаю, як у місті почали гаснути ліхтарі. Дорогу освітлюють фари машин.

Якщо о цій порі плануєте прогулятися містом, то варто все ж таки брати ліхтарик. Особливо небезпечно на пішохідних переходах: вони не освітлюються, тому будьте обачними.


98