Литва просить Міжнародний суд у Гаазі розслідувати воєнні злочини в Україні

Литва звернулася до Міжнародного трибуналу в Гаазі з прохання розслідувати воєнні злочини Росії та Білорусі в Україні

Уряд Литви звернувся до прокурорів Міжнародного кримінального суду в Гаазі з проханням розслідувати воєнні злочини Росії та Білорусі в Україні. Відповідне рішення литовський уряд оголосив у понеділок, 28 лютого, повідомляє Reuters.

Міністерка юстиції Литви Евеліна Добровольська 28 лютого повідомила, що уряд запропонував звернутись до прокурора для надання інформації про воєнні злочини в Україні та розпочати розслідування.

«До прокуратури передано повідомлення з проханням розслідувати ситуацію в Україні щодо військових злочинів Росії та Білорусі за Восьмою статтею Римського статуту та злочинів проти людяності за Сьомою статтею Римського статуту. У Міжнародному кримінальному суді порушиться питання про відповідальність конкретних осіб, які ухвалюють рішення, – це Путін та Лукашенко», – сказала вона.

Нагадаємо, що 27 лютого Україна офіційно подала позов проти Росії до Міжнародного суду ООН у Гаазі та вимагає призначити слухання вже цього тижня.

Міжнародний кримінальний суд у Гаазі – найвищий орган правосуддя в Європі, що розглядає справи про геноцид, воєнні злочини і злочини проти людяності. Суд заснували у 2002 році.

Хроніка вторгнення Росії. День п’ятий – у прямій трансляції ZAXID.NET

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та
натисніть
Ctrl+Enter