Міністерка оборони Німеччини знову відмовила Києву у постачанні зброї

Крістіне Ламбрехт переконана, що Україні важливо зберігати її економічну стабільність на тлі безпекової кризи

Голова міністерства оборони Німеччини Крістіне Ламбрехт наполягає, що відмова Берліна від постачання зброї Києву є правильною. Таку думку вона висловила на Мюнхенській безпековій конференції, повідомляє «Європейська правда».

На її думку, у підтримці України важливо зберігати її економічну стабільність на тлі безпекової кризи.

На запитання, чи готова Німеччина поставити зброю у разі нападу на Україну, Ламбрехт відповіла, що в НАТО важливо не те щоб усі робили одне й те саме, а те, щоб партнери загалом доповнювали одне одного.

За її словами, федеральному уряду завжди було важливо підтримувати Україну з метою економічної стабільності.

«Якщо кожен надає підтримку, яку може це хороший знак, і в цей момент ми живемо так. Вчора президент Зеленський вимагав не тільки зброю, але також економічну підтримку, тому що ми повинні пересвідчитись, що Україна не зіткнеться з масштабними економічними проблемами та наслідками у цій дуже серйозній кризі», – сказала вона.

Ламбрехт також вкотре повторила позицію німецького уряду, що обмежена політика експорту зброї теперішнього уряду «пов’язана з нашою історією, з нашим минулим».

«Тому я вважаю, що цей підхід є правильним. Німецький народ підтримує цю думку. Вісімдесят відсотків людей – за такий обмежений експорт зброї», – сказала Ламбрехт.

Зазначимо, що Німеччина послідовно відмовляла у постачанні озброєння Києву. Німецький уряд заявляв, що нібито дотримується позиції «не постачати зброю до зон гострого конфлікту».

Водночас як зазначає NV.ua з посиланням на Міністерство економіки Німеччини, Берлін у 2021 році експортував зброю на 4 млрд євро до Єгипту, який бере участь у збройному конфлікті в Лівії.

Як інформував ZAXID.NET, раніше посол Німеччини в Україні Анка Фельдгузен заявила, що Будапештський меморандум, який має гарантувати Україні безпеку, не має юридичних зобовʼязань. Але, на її погляд, західні партнери мають робити все, щоб уникнути війни.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та
натисніть
Ctrl+Enter