ВМС України спростували підрив турецького судна на міні у Чорному морі

Корабель Kafkametler зупинився в українському терміналі на Дунаї

У Чорному морі, поблизу узбережжя Румунії, на шляху до Дунаю на міні підірвалося турецьке вантажне судно. Корабель залишився майже не ушкодженим та продовжив маршрут після невеликої зупинки в українському Вилковому, повідомило у четвер, 5 жовтня, Reuters із посиланням на український уряд та турецької компанії.

У п’ятницю, 6 жовтня, у коментарі «Суспільному» речник Військово-морських сил Дмитро Плетенчук не підтвердив підрив корабля на міні. За його словами, інформація щодо інциденту не відповідає дійсності.

«Така інформація проходила, проте вона не підтверджується і ми її не підтверджуємо. Все там було оглянуто, ніяких пошкоджень не було, підриву не було, інформація не відповідає дійсності», – повідомив Дмитро Плетенчук.

За даними агентства, інцидент стався приблизно о 12:20 5 жовтня поблизу гирла Дунаю в Чорному морі. Судно з Туреччини Kafkametler натрапило на протикорабельну міну, яка дрейфувала у місцевих водах.

За словами голови консалтингової компанії Bosphorus Observer Йорука Ісіка, судно зазнало незначних пошкоджень баластної цистерни, але екіпаж був у безпеці. Після інциденту корабель кинув якір поблизу українського термінала у Вилковому, щоб оцінити збитки. Через три години Kafkametler продовжив рух.


Інцидент стався у гирлі річки Дунай на кордоні України та Румунії
Інцидент стався у гирлі річки Дунай на кордоні України та Румунії

Джерело в українському уряді підтвердило інцидент агентству, та зазначило, що це могла бути або зовсім стара міна часів Другої світової війни, або одна з нових, періоду російсько-української війни. Водночас оператор судна на запит журналістів про коментар не відреагував.

Нагадаємо, того ж дня, 5 жовтня, МЗС Великої Британії із посиланням на розвідку заявило, що після виходу із зернової угоди Росія має намір замінувати зерновий коридор, яким рухаються цивільні судна для експорту українського збіжжя. Росіяни можуть встановлювати морські міни на підходах до українських портів, щоб дискредитувати Україну та звинуватити її в підривах торгових суден, не вдаючись до відкритих атак.