Про відновлення логістичної інфраструктури та житлового фонду, а також реалізацію програми єВідновлення говорили під час обласного засідання Конгресу місцевих та регіональних влад при Президентові України у Харкові.
Як зазначив начальник Харківської ОВА, в області внаслідок російської агресії загалом було зруйновано близько 30 тисяч об’єктів. Найбільше пошкоджено об’єктів житлового фонду.
«Протягом 2023 року на відновлення Харківщини з Фонду ліквідації наслідків збройної агресії виділено 1 млрд 128 млн 400 тис. грн. Ще 5,2 млн грн виділено з місцевих бюджетів та 58,4 млн грн – з обласного бюджету. За ці кошти відбудовується 56 об’єктів. Це 42 проєкти відбудови багатоквартирних будинків, 8 закладів охорони здоров’я, 4 заклади освіти, 2 адміністративні будівлі», – зазначив Олег Синєгубов.
Також начальник Харківської ОВА відзначив, що в минулому році на проведення аварійно-відновлювальних робіт було передбачено 303 млн грн. Протягом року виконувалися роботи на 77 об’єктах: у 41 багатоквартирному будинку, 13 закладах освіти, 12 закладах охорони здоров’я, 7 адміністративних будівлях, 3 об’єктах життєзабезпечення, 1 закладі культури.
«Вже затверджено проєкт та концепцію відновлення міста Ізюм. Ми маємо 2 локації – на одній реалізуємо 9 проєктів відновлення багатоповерхівок, на іншій – 6. Ми застосовуємо комплексний підхід, щоб відновлювати кварталами, районами», – зауважив Олег Синєгубов.
У Дергачівській міській громаді розглядається 35 проєктів відновлення. Це, в основному, багатоповерхівки. Загальна сума відновлення – 554 млн 366 тис. грн.
Також на Харківщині тривають роботи з відновлення мостів і шляхопроводів.
«Це для нашої області актуально, тому, що транспортна інфраструктура дуже сильно постраждала. Важливий стан місцевих доріг, адже ними проходить, в тому числі, евакуація пораненого цивільного нашого населення», – підкреслив Олег Синєгубов.
Крім того триває реалізація програми «єВідновлення». Як зазначив керівник ХОВА, 3719 заявників Харківщини уже отримали грошову допомогу на загальну суму 303 млн грн.
«Зараз люди активно повертаються на Харківщину, в тому числі на деокуповані території області, та повинні отримати можливість відновити своє житло до настання холодів. Тому ми спільно з органами місцевого самоврядування докладаємо максимум зусиль, аби пришвидшити заповнення Реєстру пошкодженого та зруйнованого майна і виплатити людям компенсації», – наголосив Олег Синєгубов.
На сьогодні загальна сума компенсацій за програмою єВідновлення складає понад 383 млн грн. Всього громадянами подано 16 541 заяв для отримання грошової допомоги за програмою єВідновлення.
Під час засідання Конгресу за допомогою телезв’язку до учасників звертались і представники громад. Зокрема жителі міста Первомайський, чиє житло та майно постраждало від ворожого ракетного удару 4 липня, цікавилися, коли отримають грошову компенсацію.
За інформацією заступниці Первомайського міського голови Ірини Бомко, наразі до місцевих комісій подано 245 заяв про компенсацію пошкодженого майна, 100 – вже опрацьовано та люди отримали кошти. Інші заявки буде оброблено до кінця місяця.
Перший заступник Міністра розвитку громад, територій та інфраструктури України Василь Шкураков доручив місцевій владі за потреби збільшити кількість комісій, щоб пришвидшити темпи оформлення відповідних чек-листів.
«Харківська область є лідером з формування заявок, тобто громадяни проявляють активність у поданні документів. Урядом прийняті всі рішення, щоб здійснювати компенсацію за програмою єВідновлення. Виділено 4,4 млрд грн. Наразі виплати склали 1 млрд грн», – підкреслив Василь Шкураков.