Аграрії Харківщини на деокупованих та постраждалих територіях отримали 154,6 мільйона гривень допомоги від держави

Харківська обласна військова адміністрація продовжує працювати в координації з Урядом та міжнародними благодійними фондами задля підтримки агровиробників регіону. Про хід реалізації проєктів говорили під час підсумкового засідання платформи «Діалог влади та бізнесу» під головуванням начальника ХОВА Олега Синєгубов.

Компенсація на розмінування – значуща програма підтримки для аграріїв постраждалих і деокупованих територій Харківщини. Постановою Кабміну передбачається компенсація 100% вартості послуг з розмінування, які проводилися після 15 квітня поточного року. А розмінування земельних ділянок сільськогосподарського призначення, що були розміновані у період з 24.02.2022 по 15.04.2024 здійснюється у розмірі не більше 80% фактично понесених витрат. Наразі подано 49 заявок з яких 24 внесено на тендер для проведення торгів між операторами розмінування. 

«Аграрії Харківської області, попри виклики повномасштабного вторгнення продовжують забезпечувати продовольчу безпеку регіону та країни. Тісно комунікуємо з профільними міністерствами задля впровадження програм з розмінування сільськогосподарських угідь. Проводимо системну роботу з міжнародними партнерами для залучення іноземних інвестицій в напрямку гуманітарного розмінування та фінансової допомоги нашим госопдарствам», – зазначив начальник Харківської ОВА Олег Синєгубов. 

Цьогоріч бюджетною субсидією на одиницю оброблюваних угідь сільськогосподарського призначення (1 гектар) для провадження с/г діяльності скористалося 31 господарство. Загальна сума підтримки склала 4,7 мільйонів гривень. Для отримання окремої бюджетної субсидії на одиницю оброблюваних угідь с/г призначення (1 гектар) для провадження діяльності на територіях, на яких завершено ведення бойових дій, та на територіях, тимчасову окупацію яких завершено надійшло 458 заяв. За цією програмою аграрії отримали більш як 154,6 мільйона гривень.  

Також 129 господарств області отримували спеціальну бюджетну дотацію для утримання великої рогатої худоби на понад 9,2 мільйона гривень. А спеціальною бюджетною дотацією для утримання маточного поголів’я кіз або овець скористалися 15 господарств на більш ніж 3,5 мільйона гривень 

Фінансовою підтримкою на придбання вітчизняної с/г техніки передбачається часткова компенсація вартості сільськогосподарської техніки. Вона надається аграріям на безповоротній основі за придбані техніку та обладнання у розмірі 25 % вартості (без урахування ПДВ). Кошти отримали 82 підприємства на понад 19,5 мільйона гривень. 

Вагому підтримку аграріям Харківщини надали партнери Продовольчої та сільськогосподарської організації ООН (ФАО):
– набори з 30 одноденних курчат та стартовий корм для них (близько 2,7 тисяч домогосподарств);
– грошова допомога для купівлі кормів для тварин та на відновлення пошкоджених будівель для тваринництва, ваучери на ветеринарні препарати та на відновлення пошкоджених будівель для тваринництва (близько 2,8 тисяч домогосподарств);
– посівний матеріал (пшениця, соняшник та соя) (понад 360 підприємств);
– генератори (29 с/г підприємств та харчової промисловості);
– модульні зерносховища (35 фермерів);
– по програмі «Повернення у використання земель, які зазнали негативного впливу бойових дій» – грошові кошти на закупівлю насіння, добрив та засобів захисту рослин; на відновлення пошкоджених будівель для тваринництва, тощо (54 фермера);
– кошти на відновлення сільськогосподарської діяльності (2,9 домогосподарств);
– кошти на купівлю кормів для тварин (435 домогосподарств);
– рукави для зберігання зерна (близько 200 отримувачів). 

Також у межах ініціативи АГРІ-Україна та USAID 146 агровиробників прифронтових громад області цьогоріч отримали насіння кукурудзи. Найближчим часом проєкт USAID «Демократичне врядування у Східній Україні» планує надати генератори різної потужності суб’єктам господарювання агропромислового комплексу Харківщини.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *