«Після роботи ти розумієш, що повинен жити далі, мотивувати себе, працювати та допомагати людям», – старший спеціаліст-криміналіст слідчого управління Наталія Матвієнко

У поліції Наталія працює вже 18 років. Після нападу росії на Україну до її роботи криміналіста додалися ще виїзди на огляди місць події після обстрілів. Вона разом з колегами освоїла нові навички роботи на новітньому обладнанні, наданому іноземними партнерами, та тепер проводить ДНК-експертизи.

 

У 2022 році, коли почалося повномасштабне вторгнення рф на територію України, жодних думок, щоб кинути роботу чи виїхати за межі міста або за кордон не було.

– Коли почалася війна, ми були вдома. Спочатку був шок. Як таке могло статися? Це ж неможливо. Однак вся сім’я вирішила, що ніхто нікуди не поїде. Це наш дім, наше місто і ми будемо вдома, – розповідає Наталія.

В органах внутрішніх справ жінка працює з 2006 року. За роки служби обіймала посади патрульного інспектора, оперуповноваженого, працювала у режимно-секретному секторі. Зараз вона обіймає посаду старшого спеціаліста-криміналіста з особливих доручень відділу криміналістичного забезпечення слідчого управління ГУНП в Харківській області.

Зі слів поліцейської, з початку повномасштабної війни змінилася специфіка роботи. Умови стали складніші, оскільки працювати доводиться у воєнний час, нерідко під обстрілами.

– Коли я виїжджаю на огляди місць подій після обстрілів, у мене в голові завжди одні й ті ж питання «За що страждають мирні люди?». За себе, за своє життя страху немає, я не хвилююся. Як буде, так буде. Робота є робота, є поставлені задачі і їх треба виконувати. Ти приїхав працювати, тому твої думки настільки зайняті, що ти просто не думаєш про небезпеку. На виїздах я намагаюся тримати емоції під контролем.

5 жовтня посеред дня російські військові вдарили по селу Гроза Куп’янського району. Ракета «Іскандер» влучила у магазин-кафе, де знаходилося близько 60 селян, які зібрались, аби вшанувати пам’ять свого односельця. Тоді загинули 59 людей. Всі місцеві мешканці, цивільні. Наталія в день трагедії чергувала та виїжджала на місце події. Зі сльозами вона згадує той робочий виїзд.

– Це був жах. Неймовірна трагедія. Тоді на місце події ми виїхали більшим складом підрозділу. Побачили будівлю, точніше будинок, від якого майже нічого не залишилося. На місці вже були рятувальники. Вони гасили від полум’я розкидані людські тіла… Усюди були померлі, фрагменти їх тіл. Серед загиблих були діти. Це дуже важко…

Наталія говорить, що кожен виїзд – це окремий випадок, трагедія. Кожен раз подумки ставить себе і свою родину на місце людей, які постраждали внаслідок збройної агресії росії.

– Після закінчення роботи ти розумієш, що ти повинен жити далі, мотивувати себе, працювати, допомагати людям. Ми всі віримо в нашу Перемогу. Ми стійкі і все витримаємо. Неважливо, жінка ти чи чоловік, все залежить від самої людини. Як себе налаштуєш, так і будеш жити далі. Ми повинні бути оптимістами.

Указом Президента України від 23.08.2023 № 3860 Наталія Матвієнко нагороджена медаллю «За бездоганну службу» ІІІ ступеня.

Ми пишаємось колегою та дякуємо за її професіоналізм, витримку та внесок у таку надзвичайно складку, але важливу роботу.

 

Відділ комунікації поліції Харківської області

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *