На Харківщині триває системна робота з очищення територій від ВНП – Олег Синєгубов в ході засідання Центру координації протимінної діяльності

У 2025 році в результаті діяльності створеного при Харківській ОВА Центру координації протимінної діяльності, в регіоні було обстежено 44 450 гектарів територій.

Діяльність Центру спрямована на ефективну координацію зусиль між структурними підрозділами ХОВА, органами державної влади та місцевого самоврядування, а також міжнародними й вітчизняними організаціями, що залучені до процесів інформування населення, маркування небезпечних ділянок та безпосереднього очищення територій від вибухонебезпечних предметів.

«Важливий напрямок роботи для Харківської ОВА – розмінування земель. Наша область, на жаль, залишається одним із найбільш забруднених вибухонебезпечними предметами регіонів України. Завдяки підтримці Офісу Президента, профільних Міністерств та міжнародних партнерів системно працюємо над очищенням території регіону від ВНП. На сьогодні понад 31 тисячу гектарів очищено, з них 10 тисяч гектарів – сільгоспугіддя. Загалом знищено понад 257 тисяч вибухонебезпечних предметів. Створений при ХОВА Центр координації протимінної діяльності став ефективною платформою, яка забезпечує злагоджену роботу всіх залучених структур. Дякую всім, хто щодня виконує важливу роботу заради безпеки жителів Харківщини», — зазначив начальник ХОВА Олег Синєгубов.

На постійній основі триває збір та фіксація інформації про випадки підривів населення на вибухонебезпечних предметах на території області. Від початку роботи Центру у вересні 2024 року зафіксовано 32 таких інциденти.

«Цілодобова гаряча лінія Центру прийняла близько 2000 звернень. Мешканці регіону повідомляють про виявлення підозрілих предметів та отримують інформацію про правила поводження з ними. Центр співпрацює з 15 операторами протимінної діяльності. Наразі формується перелік територій, що потребують обстеження та розмінування: земель сільськогосподарського призначення, кладовищ, лісів, водойм, закладів освіти та інших об’єктів», – наголосив голова Робочої групи з планування, методичного забезпечення та координації розмінування Центру координації протимінної діяльності при ХОВА Іван Тищенко.

Крім того, для ефективної реалізації заходів у сфері протимінної діяльності створено низку робочих груп. Вони займаються збором та аналізом даних, координацією операторів розмінування, впровадженням новітніх технологій, інформуванням населення та підтримкою постраждалих.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *