Програма медичних гарантій – 2021: стоматологічна допомога

Тариф на послуги зі стоматології в амбулаторних умовах становить 116 гривень.

Цього року Національна служба здоров’я України виокремила стоматологічну медичну допомогу в окремий амбулаторний пакет.

«Він так само буде покривати ургентну стоматологічну допомогу усім та планову стоматологічну допомогу – дітям до 18 років, крім ортодонтичних процедур та протезування. Ці послуги визначені Кабінетом міністрів як платні. Тобто ті, які можуть оплачуватися пацієнтом самостійно або коштом окремих програм місцевого бюджету», – пояснюють у НСЗУ.

Загалом до переліку безоплатних стоматологічних послуг включено:

– первинний огляд пацієнта з оцінкою стану стоматологічного здоров’я відповідно до підходів ВООЗ;

– ургентна стоматологічна допомога дітям та дорослим;

– надання планової стоматологічної допомоги дітям (крім ортодонтичних процедур та протезування); 
– інструментальні дослідження в межах ургентної стоматологічної допомоги, а також планової стоматологічної допомоги дітям.

Також до пакета входять – організація та проведення обов’язкових медичних профілактичних оглядів учнів загальноосвітніх навчальних закладів, а також дітей до 6 років, відповідно до чинного законодавства; своєчасне знеболення на всіх етапах діагностики та лікування і надання невідкладної медичної допомоги пацієнтам, виклик бригади екстреної медичної допомоги, за потреби. 

Тож для дорослих Програма медичних гарантій покриває ургентну стоматологію – зняття гострого болю та лікування станів, які загрожують життю. Для дітей до 18 років повністю покривається планова дитяча стоматологія, бо це запобігає погіршенню загального здоров’я дитини, зазначають у службі.

Протезування, брекети та інші дорогі стоматологічні послуги не входять до гарантованого пакету. І можуть оплачуватися з інших джерел – це можуть бути окремі програми місцевого бюджету або коштом пацієнта.

Джерело: Харківська обласна державна адміністрація