Ізюмський район: поблизу с. Кам’янка піротехніки ДСНС ліквідували 27 застарілих вибухонебезпечних предметів

03 вересня піротехнічна група Міжрегіонального центру гуманітарного розмінування та швидкого реагування ДСНС України проводила роботи щодо обстеження території задля виявлення, вилучення та знешкодження вибухонебезпечних предметів часів Другої світової війни. Розмінувальні роботи проводились у полі поблизу села Кам’янка Ізюмського району області.

Всього було виявлено 27 боєприпасів, серд яких по одному великокаліберному артснаряду діаметром 105 та 122 мм, 6 снарядів калібру 76 мм, 7 мінометних мін діаметром 82 мм та 12 ручних гранат (8 одиниць РГ-42 та 4 Ф-1). Усі небезпечні знахідки вивезено на спеціальний підривний майданчик та знищено шляхом підриву.

Піротехніки ДСНС на місці проведення піротехнічних робіт з місцевими мешканцями проводили роз’яснювальні бесіди щодо дій у разі виявленні підозрілих предметів.

Головне управління Державної служба України з надзвичайних ситуацій у Харківській області вкотре звертається до громадян з проханням: у разі виявлення вибухонебезпечних предметів ні в якому разі не торкатися до них і одразу ж телефонувати за номером “101” або “102”.

Наголошуємо, що під час виявлення підозрілого предмету категорично забороняється пересувати його; заливати рідинами, засипати ґрунтом або чимось його накривати; намагатися самостійно знешкоджувати знахідку; здійснювати на підозрілий предмет звуковий, світловий, тепловий чи механічний вплив, адже практично всі вибухові речовини чутливі до механічних, звукових впливів та нагрівання.

 

ГУ ДСНС України у Харківській області

040921-1.jpeg040921-2.jpeg