Харківська область: піротехніки ДСНС ліквідували 59 застарілі вибухонебезпечні предмети

07 вересня піротехнічні групи Міжрегіонального центру гуманітарного розмінування та швидкого реагування ДСНС України проводили роботи щодо обстеження території задля виявлення, вилучення та знешкодження вибухонебезпечних предметів часів Другої світової війни. Розмінувальні роботи проводились у населених пунктах Ізюмського та Чугуївського районів Харківської області.

Всього було виявлено та знешкоджено на спеціальному підривному майданчику 59 боєприпаси, серед яких 31артснаряди, 11 мін, та 17 гранат.

Піротехніки ДСНС на місці проведення піротехнічних робіт з місцевими мешканцями проводили роз’яснювальні бесіди щодо дій у разі виявленні підозрілих предметів.

Головне управління Державної служба України з надзвичайних ситуацій у Харківській області вкотре звертається до громадян з проханням: у разі виявлення вибухонебезпечних предметів ні в якому разі не торкатися до них і одразу ж телефонувати за номером “101” або “102”.

Наголошуємо, що під час виявлення підозрілого предмету категорично забороняється пересувати його; заливати рідинами, засипати ґрунтом або чимось його накривати; намагатися самостійно знешкоджувати знахідку; здійснювати на підозрілий предмет звуковий, світловий, тепловий чи механічний вплив, адже практично всі вибухові речовини чутливі до механічних, звукових впливів та нагрівання.

 

ГУ ДСНС України у Харківській області

080921-1.jpg080921-2.jpg

080921-3.jpg