В Україні відбудуться пам’ятні заходи до 80-х роковин трагедії Бабиного Яру

29–30 вересня виповниться 80 років, відколи у Бабиному Яру в Києві були вбиті перші жертви нацистської політики винищення – майже 34 тисячі євреїв.

«Маховик смерті забрав упродовж 1941-1943 років життя близько 100 тисяч людей – євреїв, ромів, полонених червоноармійців, пацієнтів психіатричної лікарні, цивільних заручників, українських націоналістів і радянських партизанів, в’язнів Сирецького концтабору», – розповідають в Українському інституті національної пам’яті.

29-30 вересня в Бабиному Яру відбудуться пам’ятні заходи, які організовують Український інститут національної пам’яті, Національний історико-меморіальний заповідник «Бабин Яр», Інститут історії України Національної академії наук за підтримки Світового конґресу українців.

Упродовж двох пам’ятних днів, з 10:00 до 19:00, кожен охочий вшанувати пам’ять розстріляних може прийти до Бабиного Яру та біля різних пам’ятників на території заповідника взяти символічні камінці й лампадки, щоб покласти до меморіальних місць. 

Меморіальні заходи розпочнуться з символічного запалення вранці 29 вересня вищими посадовими особами держави пам’ятного вогню, який горітиме упродовж двох днів.

Також увечері 29 вересня відбудеться міжрелігійний захід (молитви), долучатися до якого запрошують усіх охочих незалежно від віросповідання. Місце проведення – біля пам’ятника киянам і військовополоненим, розстріляним у Бабиному Яру.

У межах програми заходів 23-24 вересня пройде Міжнародна наукова конференція «Пам’ять Бабиного Яру і Голокост: наукові та суспільно-політичні виміри». Також громадська організація «Всеукраїнський благодійний фонд «Заради тебе» за підтримки Українського інституту національної пам’яті створила цикл соціальних роликів про жителів України, що рятували євреїв від Голокосту. Ролики поширюватимуться як у соціальних мережах, так і надані телеканалам для трансляції. Отримати їх у високій якості можна за посиланням.

До пам’ятної дати завершений спільний проєкт Українського інституту національної пам’яті, Посольства Ізраїлю в Україні та Національного історико-меморіального заповідника «Бабин Яр» зі встановлення системи навігації на території заповідника і доповнення розташованої там стендової виставки.

Джерело: Харківська обласна державна адміністрація