Цього року кількість усіх видів злочинів зменшилася – Станіслав Перлін

Начальник ГУНП в Харківській області сьогодні відзвітував перед депутатами Харківської обласної ради про результати роботи поліції.

Керівник харківського главку поліції розповів, що у порівнянні з аналогічним періодом минулого року на території області спостерігається зменшення кількості всіх видів злочинів, у тому числі тяжких. У цьому році від злочинів потерпіли близько 5 тисяч осіб, що на 2,5 тисячі менше ніж торік.

– Цілодобове та швидке реагування на такі повідомлення є головним завданням поліції. Щогодини наряди поліції реагують на 60 звернень, розкривають по 2 злочини, – зазначив Станіслав Перлін.

З початку року розкрито 7700 кримінальних правопорушень, або кожний другий учинений в області злочин. З незаконного обігу вилучено 120 одиниць зброї, 8 тисяч боєприпасів, розшукано 393 злочинців та 460 безвісти зниклих людей, повернуто батькам 386 дітей, щодо яких надійшло повідомлення про зникнення.  Розслідувано та направлено до суду 8 тисяч кримінальних проваджень, що на 25 % більше ніж у минулому році. Утричі більше розслідувано злочинів, пов’язаних з використанням бюджетних коштів.

– Пріоритетною роботою поліції є протидія організованому криміналітету, тяжким та особливо тяжким злочинам, – підкреслив Станіслав Перлин. –  В ході оперативно-розшукових заходів припинено діяльність 23 організованих угруповань, встановлено 97 їх учасників, які учинили 360 тяжких злочинів, в тому числі розбійні напади, грабежі, крадіжки, шахрайства, вимагання та інші.

Він також зазначив, що поліція викрила більше тисячі фактів збуту наркотиків. З незаконного обігу вилучено понад 90 кілограмів наркотичних та психотропних речовин.

За словами Станіслава Перліна, найближчим часом в усіх поліцейських підрозділах почнуть працювати поліцейські фронт-офіси.

– Громадяни зможуть швидко без тривалого очікування подати звернення, отримати інформацію про його розгляд або необхідну консультацію, – розповів очільник харківського главку поліції. – Усі дії поліцейського буде фіксувати відеокамера для контролю законності його дій. 

 Станіслав Перлін також додав, що встановлюються системи відеоспостереження в приміщеннях для затримання осіб та ізоляторах тимчасового тримання, щоб безперервно контролювати дотримання прав людини в діяльності поліції.

Базовим проєктом Національної поліції є проєкт «Поліцейський офіцер громади», який на сьогодні запроваджено в 13 територіальних громадах, де працює 26 поліцейських офіцерів громад.     

Важливим проєктом також є організація роботи поліцейських станцій. Його мета – наблизити поліцейські послуги до населення. Людина може отримати всі поліцейські послуги за місцем проживання. Сьогодні поліцейські станції відкрито во всіх громадах.

– Хотілося б звернути увагу на необхідність розширення діяльності систем відеоспостереження, – звернувся начальник харківської поліції до депутатського корпусу. – На сьогодні ця робота ведеться лише у 20 громадах. У цілому поліція в області має доступ до 1300 відеокамер. Аналогічні заходи потребують проведення на території всіх громад.

Станіслав Перлін запевнив, що особисто зустрінеться з усіма головами територіальних громад для обговорення проблемних моментів і поточних питань.

Відділ комунікації поліції Харківської області