Регіональна філії «Південна залізниця» АТ «Укрзалізниця» вкотре закликає усіх бути вкрай уважними та обережними на залізниці.
«Необачність громадян та нехтування елементарними правилами безпечної поведінки на об’єктах залізничного транспорту, зокрема, на коліях та поблизу них, призводить до значної кількості травмувань, зокрема зі смертельними наслідками. Найчастіше причинами нещасних випадків стають поспіх, неуважність, невиправданий ризик самих потерпілих. Часто люди переходять колії у невстановлених місцях або відразу після проходу поїзда, не пересвідчившись, що сусідніми коліями не їдуть інші поїзди», – повідомив начальник Управління транспорту Харківської ОДА Володимир Наконечний.
Також він зазначив, що випадки, коли громадяни перебувають занадто близько до колії чи до краю залізничної платформи під час проходження повз неї поїзда, що також є небезпечним порушенням правил поведінки на об’єктах залізничного транспорту, непоодинокі. Залізничники в черговий раз закликають усіх бути максимально уважними та нагадують, що машиніст, застосувавши екстрене гальмування, не може миттєво зупинити поїзд, гальмівний шлях якого становить в середньому 400 – 500 метрів.
Окрім цього Володимир Наконечний наголосив, що почастішали ситуації, коли до нещасних випадків призводить неуважність громадян через розмови по мобільних телефонах та прослуховування музики у навушниках під час перетину колій.
Серед пішоходів під колеса поїздів часто потрапляють особи, які перебувають в стані алкогольного сп’яніння. Трапляються випадки засинання людей у нетверезому стані на коліях, що призводить до різного роду важких травм, зокрема несумісних із життям.
«До травмувань також призводить зухвалість і недисциплінованість водіїв автотранспорту, які намагаються перетнути залізничні переїзди при заборонних сигналах чи об’їхати закриті шлагбауми. Такі водії створюють загрозу не лише власному життю і здоров’ю, а й пасажирам та членам локомотивних бригад», – сказав начальник Управління транспорту ХОДА.
Задля уникнення людських трагедій залізничники регіональної філії «Південна залізниця» АТ «Укрзалізниця» просять водіїв автотранспорту, пасажирів та усіх, хто перебуває поблизу об’єктів залізничної інфраструктури, суворо дотримуватися правил безпеки громадян на залізничному транспорті та відповідально ставитися до власного життя та безпеки руху поїздів.
«Адже навіть незначне, на перший погляд, нехтування правилами безпеки може призвести до трагедії. Водночас, треба бути пильними та у разі виявлення підозрілих предметів чи перебування на об’єктах залізничної інфраструктури сторонніх осіб, що скоюють злочинні діяння, повідомляти правоохоронні органи», – прокоментував Володимир Наконечний.
Правила безпеки для громадян:
1. Дозволяється переходити залізничні колії тільки у встановлених місцях – пішохідних мостах, переходах, тунелях, переїздах. На станціях, де немає мостів і тунелів, громадянам належить переходити залізничні колії у місцях, обладнаних спеціальними настилами, біля яких встановлені покажчики «Перехід через колії».
2. Не використовуйте залізничні колії як пішохідні доріжки.
3. Не дозволяйте дітям ходити або перебувати на залізничних коліях і поблизу них без супроводу дорослих.
4. Під час знаходження поблизу колії на вокзалах тримайте дітей за руку.
5. Перед тим, як увійти в небезпечну зону (ступити на колії), потрібно впевнитися у відсутності поїзда.
6. При наближені поїзда треба зупинитись поза межами небезпечної зони, пропустити його, і впевнившись у відсутності рухомого складу, що пересувається по сусідніх коліях, почати перехід.
7. Наближаючись до залізничного переїзду, громадяни повинні уважно стежити за світловою і звуковою сигналізацією, а також положенням шлагбаумів. Переходити через колії дозволяється тільки, якщо відкрито шлагбаум. Якщо відсутній шлагбаум, то перед переходом колії необхідно впевнитися, що до переїзду не наближається поїзд.
8. Завчасно робіть посадку і своєчасно висадку із вагона – і тільки за повної зупинки поїзда.
Громадянам забороняється:
1. Ходити залізничними коліями та наближатися до них на відстань менше п’яти метрів.
2. Переходити і перебігати через залізничні колії перед поїздом, що наближається, якщо до нього менше ніж 400 метрів.
3. Переходити колію відразу після проходу поїзда, не впевнившися, що сусідньою колією не пересувається рухомий склад.
4. Переходити залізничні переїзди під час закритого положення шлагбауму або за червоного світла світлофору переїзної сигналізації.
5. Пролізати під вагонами та через автозчепи для переходу через колію.
6. Проходити вздовж залізничної колії ближче 5 метрів від крайньої рейки.
7. Пролізати під закритими шлагбаумами на залізничному переїзді, а також виходити на переїзд, коли шлагбаум починає закриватися.
8. На електрифікованих лініях підійматися на опори, а також доторкатися до металевих проводів заземлення, які ідуть від опори рейки.
9. Наближатися до електропроводу, що лежить на землі, ближче ніж на 10 метрів.
10. Підійматися на дах поїздів, вагонів, а також на конструкції мостів, освітлювальних вишок тощо.
11. Класти на рейки залізничної колії будь-які предмети.
12. Підходити ближче ніж на 0,5 метрів до краю платформи після оголошення про подачу або прибуття поїзда до його повної зупинки.
13. Обходити вагони, що стоять на колії, на відстані менше 5 метрів від крайнього вагона.
14. Проходити між розщепленими вагонами, що стоять на колії, якщо відстань між ними менше 10 метрів.
15. Сидіти на краю посадкової платформи, перону.
16. Перебувати на об’єктах залізничного транспорту в стані алкогольного сп’яніння.