Домашня сторінка / Новини / Афганці відзначили свій пам’ятний день

Афганці відзначили свій пам’ятний день

Сьгодні пам’ятний день для воїнів-інтернаціоналістів – 22 річниця виведення радянських військ з Афганістану.

 

 

Сьгодні пам’ятний день для воїнів-інтернаціоналістів – 22 річниця виведення радянських військ з Афганістану.

15 лютого зібрало ветеранів тієї війни. Одні з них – два близьких друга, Сергій Гангур та Володимир Лучер. Вони з пелюшок разом. І сьогодні на мітингу біля лозівського пам’ятника воїнам-інтернаціоналістам чоловіки стоять поряд. Вони називають себе не просто друзями, а братами. Гуляли, билися пліч-о-пліч – і на війну пішли разом.

Чоловікам найбільше запам’яталась солдатська дружба – всі там стали рідними.

Але спогадів більше трагічних. Говорять, тоді виконували завдання і не замислювалися про страх і наслідки. Володимира Лучера і досі мучать спогади про те, як, повертаючись вже на батьківщину, втратив друга.

Когось, можливо, і не уберегли тоді, та рятують сьогодні. Афганці не забувають про воїнську честь та доблесть. На мітингу одному з них, Олександру Сімешку, вручили  медаль “За звитяг”. Чоловік врятував дівчину під час пожежі.

Відзначили знаменний для бійців-інтернаціоналістів день і у селищі Панютине. Ветерани Афгану, працівники заводу «Укрспецвагон», пройшли урочистою ходою від заводоуправління до пам’ятника загиблим воїнам. До заводчан приєдналися студенти і селищна влада. Загиблих бійців згадали хвилиною мовчання. До пам’ятника загиблим воїнам поклали квіти. Своїх однополчан колишні афганці згадали біля пам’ятного каменя.

0