Під Лозовою мало не перекинулась фура з кислотою

Водій поїхав закритим об’їзним шляхом і на аварійному панютинському мості не втримав вантажівку на дорозі.

Автомобіль з 22 тонами адипінової кислоти завис над 8-метровим кюветом на в’їзді на міст. У будь-який момент фура ризикувала перевернутися. Її тримало тільки дерево. Самостійні зусилля водія вивести автопоїзд на дорогу завершилися тим, що колеса ще більше з’їхали з полотна дороги.

На місце події виїхали представники Лозівського райавтодору, ДАІ та рятувальники. Витягали фуру двома важкими тракторами Т-150, попередньо ретельно просипавши шлях перед нею піщано-сольовою сумішшю.

 

Фото очевидців

Це трапилося ще 13 грудня, але інформація про інцидент відкрилася тільки зараз. Того вечора польська вантажівка везла порошкоподібну хімічну сировину у поліетиленових мішках з Северодонецька у бік україно-польського кордону. Водій — український найманець, лозівчанин. Як пояснює сам, проїжджаючи повз рідні місця, вирішив заїхати до матері, привітати її з Днем народження — тому і звернув з основного шляху на закриту дорогу через аварійний міст. Чи буде водій відповідати за цю витівку, на разі невідомо.

Адипінова кислота здебільшого використовується для виробництва нейлону (з того вантажу, який їхав у фурі, планували робити жіночі панчохи). У вигляді розчину кислота, як йдеться у нормативних документах з техніки безпеки, не являє особливої небезпеки — на відміну від порошку. Зважений у повітрі пил цієї кислоти вибухонебезпечний, осівший — пожежонебезпечний. Також він подразнює слизові оболонки. Якби фура перевернулася, і мішки порвалися, найменшої іскри було б достатньо для пожежі або вибуху.