Навіщо людині потрібно спати?

Вважається, що під час сну організм людини повністю відпочиває, але біологи запевняють: це не зовсім так.

Скільки спати, залежить від самої людини. Щоб відпочити, деяким достатньо 4 години, іншим – 10. Як пояснює біолог Світлана Падалка, коли людина спить, організм не тільки відпочиває, а й відновлюється. Деякі органи саме у цей час починають активно працювати. Наприклад, очищуються нирки та печінка. Отож, якщо людина не спить, ці процеси призупиняються.

 

У дитсадку №13 про важливість сну знають дуже добре, тому приділяють йому велику увагу. Вихователь Наталя Туркіна говорить, що під час сну людина відновлює всі свої фізичні та духовні сили. Навіть малюки знають, навіщо людині потрібно спати. Розповідають – щоб рости, бути здоровими і сильними.

З точки зору психології, сон – це можливість зняти контроль, відпочити всьому організму.  Крім того, під час сну людина поринає у несвідоме, починає бачити сновидіння.

Сон – це життя. Якщо людина не спатиме, їй гарантований нервовий стрес, порушення розумової  діяльності та збій у функціонуванні органів. Як говорить психолог Ірина Хрисанфова, регулярний сон – запорука здоров’я людини, а ті, хто ним нехтує, може навіть з’їхати з глузду.