Залізницю на Полтаву електрифікують

 

Як повідомляє Південна залізниця, ділянку Гребінка – Полтава – Красноград – Лозова готують до руху швидкісних поїздів. Роботи заплановані на 2011 рік.

Довжина ділянки, яку електрифікують, – 176 км. Залізничники планують встановити 5 тисяч залізобетонних опор, по яких протягнуть 300 км троса. З 1 лютого роботи вже почалися.

Вартість переведення на електротягу перевезень на ділянках Полтава – Лозова та Красноград – Новомосковськ, відповідно до інформації “Российских железных дорог”, становить $135 млн.

Електрифікація залізниці дозволить здешевити перевезення на 20% (у порівнянні з використанням тепловозів) та збільшити швидкість поїздів: потяги на електротязі зможуть досягати швидкості у 160 км/год (тепловози – до 100 км/год).

І свою зацікавленість проектом вже виявили “Российские железные дороги”. Як йдеться на сайті офіційного видання цього відомства, завершення робіт дозволить перевести на електротягу перевезення від прикордонних переходів з Росією на порти Чорного моря, а також створить електрохідсхідзахід” через Україну.