Немає татамі — немає дзюдо – Новини Лозової – ТРК Сігма

Немає татамі — немає дзюдо

Секція дзюдо спортшколи “Олімпія” тренера Олександра Молодана не може проводити повноцінні заняття без спецпокриття.

 

 

Тренер відповідної секції спортшколи “Олімпія” Олександр Молодан та його вихованці  не можуть проводити повноцінні заняття, бо не мають спеціального покриття. Те, що олімпійські дзюдоїсти використовували взамін, вже геть зносилося. Через вимоги безпеки керівництво школи заборонило виконувати більшу частину основних вправ.

Товщина татамі (покриття з пресованого поролону) має становити не менше 4 см. У секції Олександра Молодана справжнього татамі не було ніколи. Юні спортсмени тренуються на списаних 8 років тому циновках. Їхня товщина не доходить до сантиметру. Місцями поролон відсутній взагалі.

Через те, що покриття не захищає спортсменів — а це діти від 8 до 17 років, — керівництво спортшколи заборонило виконувати кидки та влаштовувати тренувальні бої.

До журналістів звернулися обурені мами хлопців. Вони вже рік прохають місцеву владу допомогти секції з придбанням татамі. Але питання не вирішується. Чашу батьківського терпіння переповнили останні змагання, які проходили кілька днів тому. Відмовитися від них було не можна, і діти вийшли не готовими.

У міському спорткомітеті визнають: дійсно, проблема є. Але вже за місяць, говорять тут, її не буде: місто купує татамі для вихованців “Олімпії”. Як повідомив начальник  відділу з питань фізкультури та спорту Юрій Котенко, вже підписаний договір з постачальником, і до травня спецпокриття вже приїде у Лозову.

Розмір татамі, яке місто збирається придбати, 12 на 12 метрів. На ньому хочуть проводити змагання. А між змаганнями на татамі тренуватимуться одразу дві секції дзюдоїстів: циновки розділять між тренерами. Як сказав Юрій Котенко, розподіл відбудеться по справедливості.