Старість – не радість

У цьому впевнена сім’я Макаренків. Хоча у сім’ї є близькі родичі, допомоги від них немає.

 

 

Двох своїх дітей Любов та Микола Макаренки поховали зовсім нещодавно. Саме через цей стрес, розповідає жінка, у неї почали сильно боліти ноги. Чоловік Любові, Микола, вже близько 5 місяців прикутий до ліжка. Родичі у сімейної пари залишились, але вони не цікавляться життям пенсіонерів.

Допомогти літній парі нікому. Вони хотіли звернутись до територіального центру і попрохати соцпацівника, але знайомі Макаренків відговорили їх: буцімто це неможливо. Утім, заступник Лозівського міського голови з соціальних питань, Василь Левченко переконує в іншому. У випадку, якщо близькі родичі є, допомагати соцпрацівники також можуть, але за гроші. Для таких людей ця сума складатиме близько 50-60 гривень на місяць.

У квартирі пенсіонерів Макаренків прописані два члени родини, які тут не проживають, але платити за них доводиться. Проте, як розповідає начальник відділу соцдопомог Управління праці та соцзахисту населення Ольга Крайня, шанс на субсидію у пенсіонерів є. Для цього родичі працездатного віку, які прописані у стареньких, повинні надати довідки про доходи. У випадку, якщо ці люди не мають роботи, Макаренкам потрібно написати додаткову заяву до основної на розгляд комісії, і субсидія може бути призначена як виняток.

Для того, щоб отримати субсидію, потрібно написати спеціальну заяву в Управлінні праці та соціального захисту. Якщо ж людина за станом здоров’я не виходить з домівки, можна оформити довіреність на того, хто зробити це зможе. Якщо ж такі люди не знайдуться, слід звернутися до Управління праці та соціального захисту населення за телефоном 5-13-55. Ці заяви спеціалісти Управління або приймуть по телефону, або, в крайньому випадку, прийдуть за усіма потрібними паперами додому.

Під час створення сюжету сімейна пара уклала договір на отримання послуг від територіального центру і наступного тижня чекає візиту спеціаліста Управління праці та соцзахисту для того, щоб написати заяву на отримання субсидії.