Що не вивезли – згоріло – Новини Лозової – ТРК Сігма

Що не вивезли – згоріло

У четвер парк “Перемоги” затягнуло димом. Після масового прибирання тут залишилися купи сміття. Їх  хтось підпалив.

 

 

Купи торішнього листя палали вздовж практично всієї центральної алеї. Ми нарахували близько 30 осередків займання і практично стільки ж пошкоджених вогнем дерев. Усі вони загинуть: кора згоріла, і дерева опинились без захисту від хвороб і шкідників.

Листя вздовж алеї залишилося після масового суботника. У жилкомгоспі кажуть: його фізично не встигли вивезти. Парк одночасно прибирали більше 3 тисяч людей, а сміття вивозили тільки 7 одиниць техніки, дві — зламалися, розповідає начальник відділу благоустрою Управління ЖКГ та будівництва Світлана Васильєва.

Листя вивозили кілька днів поспіль. За словами механізатора Андрія, його трактор у парк робить по 5 ходок на день. За раз вивозить до 8 кубометрів сміття.

Існує кілька версій, хто підпалив купи: підозрюють і молодь, яка ввечері гуляє парком, і самих прибиральників, яким, можливо, не хотілося вантажити листя на трактор. Утім, за руку палія не ловили, тому його злочин лишається безкарним.

Якби палія спіймали, йому б загрожував адміністративний штраф у 1200 гривень плюс відшкодування вартості кожного загиблого дерева (до 2 тисяч кожне). Але тепер зелені насадження будуть відновлювати за бюджетні кошти, а це податки, сплачені усіма лозівчанами.

За словами Світлани Васильєвої, аби довести вину правопорушника, адмінкомісії потрібний або свідок, або фотографія порушення, або відеозапис.